Facebook Pixel

Тарифи на світло скоро планують підвищити

Міністерство енергетики розглядає питання підвищення тарифів на комунальні послуги — споживання електроенергії побутовими клієнтами. Не виключено, що з травня або червня поточного розу запровадять перший етап підвищення.

Про це розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі «Новини.LIVE».

За його словами, електроенергія може подорожчати до 3,5-4 грн, але це відбудеться не одразу. Аби полегшити українцям процес переходу на нові тарифи, проведуть двоетапну процедуру підняття вартості. Причому довго чекати не доведеться: вже з 1 травня або червня влада може запустити перший етап.

Quote«Була пропозиція зробити це ще восени минулого року, але політично не ухвалили рішення. На сьогодні питання розглядається, можливо, навіть за 2024 рік щодо підняття тарифів на електроенергію удвічі», — зазначив експерт.

Зрозуміло, що дорожчання електроенергії потягне за собою інші зміни. Наприклад, автоматично зросте ціна за обслуговування багатоквартирних будинків (орієнтовно на 10-15%). Плюс у разі перегляду тарифів на газ будуть оновлення у вартості теплопостачання і гарячої води.

Олег Попенко додав, що «Нафтогаз» планував минулого року збільшити ціну на ресурс, обговорюючи питання з Міненерго. Тоді йшлося про різницю 1-1,5 грн за кубометр газу. Враховуючи, що станом на березень українці платять 7,96 грн, то після ухвалення рішення один кубометр блакитного палива може коштувати 9-9,5 грн.

Як уточнив експерт, подібні нововведення — це не примха постачальників. Навіть причина нестачі коштів на обслуговування відходить на другий план. Перше, що зумовлює процеси перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги, — вступ України в Європейський Союз.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉