Facebook Pixel
IT

Як в Apple: користувачі Android платитимуть комісію в Google Play

Компанія Google заборонить розробникам застосунків приймати платежі від користувачів в обхід Google Play і вводить такі самі правила для розробників, як і в Apple, пише Bloomberg.

Партнери Google повинні будуть сплачувати комісію 30% з кожного платежу користувачів у Google Play. Зміна в правилах набуде чинності з 30 вересня 2021 року. Ймовірно, ця комісія позначиться на вартості застосунків.

Компанія оновила дистриб'юторську угоду й зобов'язала розробників проводити платежі через систему Google Play, а не через кредитні карти або сторонні платіжні системи. Це принесе компанії 30% виручки від продажу всіх цифрових товарів. Після введення новацій великим розробникам нададуть час для оновлення застосунків.

Ця вимога існує вже кілька років, але деякі великі розробники використовують альтернативні способи оплати покупок усередині застосунків в обхід комісії Google. Наприклад, Netflix, Spotify і Match Group (власник Tinder) пропонують користувачам ввести дані для платежів прямо в програмі.

«Як відкрита платформа Android дає змогу розробникам використовувати кілька магазинів застосунків. Насправді більшість пристроїв Android продаються принаймні з двома вбудованими магазинами, і користувачі можуть встановлювати інші. Для розробників, які вирішили розмістити свої застосунки в Google Play, завжди існувала вимога використовувати платіжну систему Play», – повідомили в Google.

Контекст. Плата за магазин застосунків приносить Google та Apple мільярди доларів прибутку на рік. Деякі розробники називають це несправедливим і необґрунтованим податком.

Раніше NYT, News Corp і Bloomberg зажадали від Apple роз'яснити умови зниження комісії в магазині додатків App Store до рівня, погодженого для Amazon. Їх не влаштовує комісія в розмірі 30% транзакцій у застосунках, яку встановлено в магазині Apple.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉