Щоб не виявити вранці на місці машини крижаний замет, витратьте п'ять хвилин на її захист від негоди.
Вибираємо місце для стоянки
Якщо прогноз погоди говорить про те, що ніч буде сніжною, виберіть для паркування найзахищеніше від снігу місце. Нехай трохи далі від вашого під'їзду — зайва сотня метрів шляху, безперечно, компенсується меншою кількістю кубометрів снігоприбиральних робіт. Це може бути місце біля навісу, під стіною, біля будь-якого вищого авто — головне запаркуватися з підвітряного боку. Якщо особливого вибору немає, спробуйте знайти ділянку, яка підігрівається трубами теплотраси.
Щоб не відкопуватися вдвічі довше, ніж сусіди, важливо знати, куди під час проїзду комунальної техніки відвалюється сніг. Якщо не знаєте, то це питання слугуватиме відмінним приводом для знайомства з двірником, який точно запропонує вам свої послуги.
Якщо снігоприбиральна техніка з якихось причин об'їжджає ваш двір стороною, ставте автомобіль ближче до виїзду на проїжджу частину, інакше, крім власне розкопок, вам доведеться розчищати ще і шлях до свободи.
Уникайте паркуватися в заглибленнях — краще ставити авто на рівній ділянці або під невеликим нахилом, щоб вранці його було легше зрушити з місця. Але не навпаки — інакше під час виїзду з пагорба навіть шипована гума може виявитися неефективною.

Фото: Passo Rolle
Накриваємо кузов
Старий дідівський лайфхак: напередодні снігопаду накрити автомобіль (або хоча б вікна) чи то поліетиленом, чи то старим простирадлом — хто чим багатий.
Інший дідівський спосіб — підняття двірників задля уникнення примерзання їхньої гуми до лобового скла. Але є думка, що склоочисники, які заклично стирчать, викликають у нічних злодюжок рефлекс, схожий з описаним академіком Павловим.
Охолоджуємо салон
Уникнути примерзання гуми склоочисників і утворення криги на вікнах доволі просто — достатньо вирівняти температуру салону із зовнішньою. Для цього, залишаючи автомобіль на ніч, відкрийте всі двері буквально на 3 хвилини.
Якщо ви проігнорували наші рекомендації щодо підготовки автомобіля до зими, ніколи не пізно обробити ущільнювачі дверей і кришку багажника силіконом.
Чистимо диски
Якщо у вас легкосплавні колісні диски, не полінуйтеся очистити їх від снігу, інакше вранці можете виявити колодки, що примерзли до гальмівних барабанів або дискiв. З тієї самої причини напередодні нічних заморозків не варто користуватися ручним гальмом.
Взуваємо спецзасоби
Якщо ви переймалися купівлею ланцюгів проти ковзання або протибуксувальних стрічок для поїздки в гори, саме час скористатися ними й у місті. Краще надіти їх заздалегідь, бо не факт, що вранці занесений снігом автомобіль зможе проїхати достатні для перевзування метр — два.