Як на вбивство Ірини Фаріон українці відреагували в соцмережах

Як на вбивство Ірини Фаріон українці відреагували в соцмережах

CAT-UA проаналізувала емоції та новини за тиждень з 20 по 26 липня 2024 року. Незважаючи на те, що новинні події продовжуються не так активно, аналіз проросійських джерел виявив спроби відновити кампанію інформаційно-психологічних операцій (ІПСО) кінця 2022 року, спрямовану на розпалювання невдоволення серед жителів східних та південних регіонів щодо західних областей на тему електроенергії. Загалом найбільше радості викликає інформація про удари по тилах ворога. Проте зростає втома на тлі спеки, поганих новин та тривалої війни, а також посилюються тривожні обговорення ситуації на фронті.

Протягом тижня у некрологах Ірини Фаріон центральною темою було твердження, що її вбили через її український патріотизм, і в цьому, ймовірно, винна Росія. Однопартієць убитої Андрій Тягнибок також наголошує на цій версії. Усвідомлення того, що людину можуть вбити посеред дня, викликає страх. Злочин часто порівнюють із колишніми російськими розправами над Євгеном Коновальцем, Степаном Бандерою, Володимиром Івасюком та Іриною Білозір. Деякі висловлюють незгоду з підходами Ірини Фаріон до українізації, згадуючи її конфлікт із військовими, але це не змінює спільної думки про провину Росії. Ці повідомлення поширюють переважно жінки у Західній Україні та Київській області. Згодом гнів змінюється внутрішніми розбіжностями і суперечками, викликаними вбивством Фаріон, особливо з мовного питання.

Емоції проукраїнських громадян

У 32% постів на тему війни в соцмережах є гнів. Найбільша кількість гнівних реакцій спрямована на росіян через обстріли, жертви серед мирних жителів, повітряні тривоги та руйнування. Вбивство Фаріон викликає спочатку сильний гнів на росіян, а потім – внутрішні конфлікти та суперечки. Критика влади часто пов'язана з темою ТЦК. Також гнів викликають стаття Джонсона та заяви Павела, які сприймаються як заклики до невигідного миру.

Рівень радості становить 20%, головним чином через успішні удари по російських тилах, включаючи морський порт, нафтопереробний завод та аеропорт. Крім того, радість викликають прояви слабкості російської армії, такі як падіння російського вертольота та збивання російських дронів за допомогою палиці. Радість зберігається завдяки успіхам Збройних сил України, збільшенню втрат серед російських військ та зростаючій світовій підтримці.

Тривога – 18%. Основні джерела тривоги пов'язані з ситуацією на фронті: новини про бойові дії, атаки та просування російських військ. Люди турбуються про можливі обстріли, які може готувати Росія, обговорюють літаки та кораблі, з яких можуть вестись обстріли. Також викликає тривогу мобілізація та можливий новий наступ восени. Під час повітряних тривог уважно стежать за рухом шахедів.

Сум – 10%.

Гордість – 7%.

Надія – 7% – заяви Сирського щодо Криму та візит Кулеби до Китаю пожвавлюють надію на перемогу, зберігається надія на світову підтримку, нову зброю.

Вдячність – 3%.

Сміх – 2%.

Втома – 1%.

Читати на The Page