Держспецзв'язку внесла зміни до вимог до роботи мобільних операторів в умовах військового стану, тепер потрібно, щоб мережі мобільного зв'язку забезпечували безперервну роботу протягом 10 годин під час відключення електроенергії.
з'ясував, як оператори планують виконувати цю вимогу та забезпечувати безперебійний доступ до зв'язку.
Як Київстар планує забезпечити 10 годин роботи мережі без світла
Забезпечення надійного зв’язку для українців – ключовий пріоритет «Київстару» як найбільшого оператора електронних комунікацій України, особливо в умовах війни. За словами представника компанії, у своїй роботі вони завжди дотримуються всіх вимог чинного законодавства України.
Київстар активно підтримує ініціативу Президента України щодо забезпечення надійного зв'язку для українців в умовах воєнного конфлікту. У співпраці з галузевими структурами та державними органами компанія уважно вивчає розпорядження НЦУ від 15.07.2024 № 539/2344 про внесення змін до заходів щодо забезпечення безперервності електронних комунікацій в умовах воєнного стану.
В рамках цього процесу «Київстар» аналізує поточний стан мережі в умовах відключення електроенергії та оцінює можливості для виконання вимог розпорядження з огляду на всі зовнішні чинники та складнощі, пов'язані з енергетичною ситуацією в країні.
Також в компанії зауважили, що «Київстар» уже вклав понад 1 мільярд гривень у зміцнення енергонезалежності своєї мережі та продовжує покращувати стійкість зв'язку у періоди відключень. Однак для забезпечення безперервності зв'язку критично важливо, щоб обладнання резервного живлення мало достатньо часу для повної зарядки.
Як Водафон планує забезпечити 10 годин роботи мережі без світла
«Ми отримали вказівку дослідити ретельно та оцінити наші можливості. В даний час можна сказати, що вимоги до операторів є досить складними», – написали представники компанії.
Vodafone продовжує активно працювати над підвищенням енергоефективності своєї мережі, щоб забезпечити максимальну кількість українців надійним зв'язком.
У поточному році компанія значно збільшила інвестиції у придбання акумуляторів, генераторів, палива та відповідного обладнання. За останні два роки було запущено встановлення нових літій-ферумних батарей (LiFeРO4), які відмінно підходять для експлуатації в умовах частих та тривалих відключень електропостачання, забезпечуючи до 13 разів більше циклів заряджання.
У 2024 році Vodafone вже встановив та запланував до встановлення 83,400 одиниць батарей (місткістю 20,850 48V по 100 А * год), що перевищує ємність мережі на 1,5 раза в порівнянні з початком року. Загальні інвестиції компанії у зміцнення енергетичної стійкості мережі у період з 2022 по 2024 рік становитимуть понад 674 мільйони гривень.
Як lifecell планує забезпечити 10 годин роботи мережі без світла
Як зазначили в компанії, наразі вони вивчають отримане розпорядження та пообіцяли прокоментувати згодом після більш детального аналізу.