Як МАУ потрапила в інцидент із загибеллю тварин і що вжила

Літак компанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) перевозив тварин рейсом Київ — Торонто 13 червня цього року. На жаль, по прильоті виявилося, що з 500 собак загинули 38. За цим фактом київською поліцією відкрито кримінальне провадження. Крім того, МАУ наклала ембарго на перевезення тварин повітряними суднами B767, починаючи з 19 червня 2020 року, а також відсторонила керівника Дирекції з вантажних перевезень та логістики.

Після інциденту 15 червня у Facebook з'явився допис канадки Еббі Лоренсен (Abby Lorenzen), в якому вона розповіла про ситуацію в канадському аеропорту. За її словами, авіакомпанія не повинна була брати таку кількість тварин на борт. Крім того, її обурило те, що працівники митниці просто поскидали померлих тварин у пакети для сміття.

Водночас київська поліція відкрила кримінальне провадження через смерть цуценят на борту. За даними поліції рейс Київ — Торонто був пасажирським, на борту перебували 92 пасажири. Крім того, на борті було понад 3 тонни вантажу.

МАУ відреагувала на ситуацію 23 червня. Причину загибелі тварин досі не встановлено — підставою для цього має стати звіт канадської ветеринарної служби. Також у компанії заявили про початок власного службового розслідування.

В авіакомпанії зазначили, що всі тварини мали комерційне призначення. Лише одна тварина летіла з пасажиром.

«Авіакомпанія регулярно здійснює перевезення тварин на замовлення вантажовідправників до Північної Америки, Канади, Тель-Авіва тощо. Варто додати, що перевезення породистих цуценят, особливо брахоцефалів, до яких належать зокрема французькі бульдоги, має певні ризики, про які знають і які розуміють власники цих тваринок», — зазначили в МАУ.

За інформацією МАУ, загальна кількість тварин на рейсі склала 559 собак і 89 котів, яких було розміщено у 337 клітках. Розміщення тварин у клітках більш як одна дозволяється, якщо тварини можуть вільно рухатися й переміщатися. Клітки для тварин мають конструкцію, що забезпечує вільну циркуляцію повітря.

Літаком перевозилися переважно 4-місячні цуценята — це найпопулярніший вік для комерційних тварин, оскільки саме в цьому віці їм роблять щеплення від сказу.

Також в авіакомпанії зауважили, що вантажний салон літака Boeing 767, в якому перевозилися тварини, повністю вентилюється та є температурно регульованим.

«Тому будь-які маніпуляції щодо відсутності повітря або неробочих систем кондиціювання авіакомпанією виключаються. Стан тварин під час перельоту зумовлюється великою кількістю факторів, зокрема, умовами транспортування та зберігання тварин до передачі авіакомпанії вантажовідправниками», — пояснили в МАУ.

Контекст. Кабмін дозволив з 15 червня відновити міжнародне авіасполучення в рамках послаблення карантину.

Читати на The Page