Цифрова трансформація більше не модний тренд, а нова реальність і бізнес адаптується під неї, мігруючи процеси в онлайн. Ключову роль у цьому відіграють хмарні технології, які забезпечують гнучкість, масштабованість і доступність ІТ-ресурсів. Сьогодні це не просто додаткові опції, а життєво необхідні інструменти для сталого зростання. Про те, як хмарні технології допомагають компаніям ставати більш продуктивними, гнучкими та інноваційними, розповідає Віталій Богомяков, Head of Sales Colobridge.
Дозволяють гнучко реагувати на зміни навантаження
За даними звіту IDC, хмарна модернізація призводить до підвищення гнучкості бізнесу щонайменше в третині (32%) випадків. Дійсно, в класичній хмарі дуже легко отримати будь-які обсяги обчислювальних ресурсів на вимогу. Якщо ви зіткнулися зі стрибками навантаження, планово масштабуєте IT-інфраструктуру у зв'язку з розширенням мережі або плануєте протестувати новий продукт, постачальник хмарних послуг зможе оперативно — у термін від кількох хвилин до кількох годин — надати необхідні ресурси.
Така потреба виникає у компаній, які періодично стикаються зі стрибками навантаження, — розповідає Віталій Богомяков. — Кілька років тому найбільша в Україні мережа кінотеатрів Multiplex перенесла до нас квиткову онлайн-систему й почала централізовано керувати роботою кас у всій мережі. Тепер гнучкість і швидкість виділення ресурсів дозволяють Multiplex ефективно реагувати на сезонні тренди та виходи блокбастерів.
Стимулюють впровадження AI в різних галузях
Все більше застосунків використовують ШІ, що приводить до зростання об’ємів даних, які вони генерують. Хмарні сховища, що підтримують гнучке масштабування, найкраще підходять для зберігання цих даних. В Grand View Research, прогнозують, що розміри глобального ринку керування даними AI сягнуть $104,32 млрд. До того ж завдяки необмеженим обчислювальним потужностям та доступу до технологій хмару обирають компанії, які хочуть отримувати конкурентну перевагу завдяки AI.
Зараз можна отримати комплексне рішення від рук одного постачальника, а саме хмарні обчислювальні ресурси, IT-експертизу та AI-інструменти для ефективного використання даних у маркетингу та продажах. Клієнтам Colobridge та його дочірнього проєкту Beinf це допомагає швидше реагувати на ринкові зміни, впроваджувати актуальний сьогодні гіперперсоналізований підхід, не турбуючись про технічну сторону питання та не залучаючи вузькопрофільних фахівців у команду.
Змінюють структуру витрат: від CapEx до OpEx
Більшості компаній вигідно скорочувати капітальні витрати (CapEx) на користь операційних (OpEx). Насамперед це стосується компаній, які прагнуть швидко зростати, водночас уникаючи великих інвестицій в ІТ. Крім того, даними OpsRamp, 55% компаній на третину зменшують бюджети на IT за допомогою хмарної інфраструктури, 94% — економлять на витратах, пов’язаних з її налаштуванням та обслуговуванням.
Капітальні витрати в хмарній історії беруть на себе оператори дата-центрів: будують і обслуговують їх, купують сервери та ліцензійне корпоративне ПЗ, забезпечують роботу інженерних систем. Операційні витрати клієнта — це оплата лише за ті ресурси, які він фактично використовує: процесорну потужність, пам'ять, дисковий простір тощо. Також сюди відносяться витрати на адміністрування та підтримку, якщо клієнт не бажає чи не має необхідної експертизи виконувати ці роботи самостійно.
Перехід від CapEx до OpEx зазвичай не є основною причиною міграції в хмару. Радше це бонус для тих, хто обирає продуктивну, гнучку, безпечну та стабільно працюючу IT-інфраструктуру, але бажає, щоб за виконання всіх перерахованих критеріїв відповідали професіонали.
Покращують безпеку
В Oracle підрахували, що у 60% хмарні обчислення обирають за їх безпеку та зменшення загроз, спричинених людським фактором. Це стало можливим насамперед завдяки автоматизації та певним заходам з боку ДЦ-оператора. Він зводить надійну будівлю, захищену від природних катастроф і надзвичайних ситуацій, впроваджує багаторівневі системи контролю доступу та відеоспостереження, резервує електроживлення та інші інженерні системи. Також може запропонувати шифрування даних, гнучке налаштування доступу та моніторинг 24/7 для проактивного реагування на інциденти.
«Фінансова компанія «Є-Гроші» звернулася в Colobridge, щоб ми забезпечили захист її чутливих даних, а саме персональної та фінансової клієнтської інформації. IT-сервіси відіграють важливу роль у роботі таких компаній, тому вони потребують інфраструктури, яка працює наче годинниковий механізм і відповідає вимогам до фізичної та юридичної безпеки. Розміщуючи дані цього клієнта на нашій платформі в Німеччині (а це два ДЦ Tier III/Tier III+, якими керують лідери ринку), ми забезпечуємо йому необхідний рівень безпеки на рівні серверної та мережевої інфраструктури.
Забезпечують безперервність бізнесу
Одні компанії легко переживуть зупинку IT-сервісів на кілька годин, а для інших навіть кілька хвилин простою призведуть до великих матеріальних та репутаційних втрат. Навіть якщо ви перебуваєте посередині, не варто нехтувати створенням бекапів і організацією майданчика для аварійного відновлення. Тим більше, що хмара не просто підходить для цього завдання, а й відповідає правилу "3-2-1". Роль хмарних платформ у забезпеченні безперервності бізнесу підтверджують аналітики Aberdeen: організації, які ефективно використовують хмарне резервне, в кілька разів скоротити час аварійного відновлення.
Ми пропонуємо послугу створення і зберігання резервних копій даних та надаємо майданчик для аварійного відновлення в хмарі. Це різні продукти під різні завдання, але вони чудово доповнюють один одного. Один наш клієнт, великий український ТРЦ, одразу після запуску інтернет-магазину використовував тільки сервіс BaaS («резервне копіювання як послуга»), а пізніше підключив і DRaaS («аварійне відновлення як послуга») — тобто обрав найефективніше у своєму випадку рішення для захисту інформації.
Сприяють сталому розвитку
Раціональне споживання обчислювальних ресурсів, доступ до провідних технологій і корпоративних рішень, швидке масштабування — це результати цифрової трансформації з акцентом на хмару. Компанії прагнуть ефективно використовувати ресурси, делегувати непрофільні завдання експертам і отримувати необхідні сервіси від одного постачальника, щоб зосередитися на стратегічних завданнях. Це не просто слова: в McKinsey вважають, що перехід у хмару прискорює впровадження інновацій майже у 5 разів, а економічний потенціал від хмарних обчислень у 2030-му сягне $3 млрд!
Для багатьох наших клієнтів IT не є профільним напрямком, але потребує великої кількості ресурсів, — зауважує Віталій Богомяков. — Якщо клієнт хоче уникнути збільшення штату IT-фахівців, він делегує нам завдання з підтримки та адміністрування. Або ж компанія використовує нашу платформу, щоб синхронізувати масштабування навантаження з можливостями IT-інфраструктури на тлі активного розширення мережі, як це свого часу зробила мережа кінотеатрів Multiplex. До речі, саме цей клієнт після розміщення в Colobridge збільшив частку онлайн-продажів і зосередився на розробці першого на українському ринку мобільного застосунку для купівлі квитків у кіно.
Сьогодні хмарні обчислення забезпечують інструментами, які дозволяють швидко впроваджувати інновації, масштабувати бізнес і адаптуватися до мінливих ринкових умов. Ми ж зі свого боку виступаємо не тільки постачальником хмарних послуг, а й партнером, який зробить шлях до хмарної трансформації максимально комфортним і створює всі умови для процвітання вашого бізнесу.
Матеріали, розміщені в рубриці «Новини компаній», є прес-релізами. Редакція не несе відповідальності за зміст розміщених в цій рубриці матеріалів.