Facebook Pixel

Як діяти, якщо ви опинились під завалами — алгоритм від ДСНС та UNICEF

Дитячий та сімейний психолог Світлана Ройз надала рекомендації від UNICEF та ДСНС про те, як чинити, якщо ви опинилися під завалами разом із дитиною. Головне — кликати на допомогу у різний спосіб, намагатися не рухатися, глибоко дихати, заспокоювати дитину і себе, а також пам'ятати, що рятувальники вже на місці і працюють.

Якщо ви опинилися під завалами, важливо відразу почати кричати про допомогу і, якщо це можливо, зателефонувати за номером 101. Не рухайтеся, щоб не погіршити становище. Пам'ятайте, що рятувальники розпочинають роботу негайно.

У процесі перевірки обвалів робітники час від часу проводять «хвилину тиші», протягом якої слід активніше кликати на допомогу та подавати сигнали. Використовуйте крики, свисток, блимайте ліхтариком, стукайте по трубах або батареях.

Уникайте використання запальнички або сірників, оскільки це може спричинити вибух. Постарайтеся не переохолодитись — розминайте кінцівки та знайдіть укриття. Якщо вас засипало дрібними предметами, обережно звільніть простір навколо себе, намагаючись не торкнутися основи завалу.

Подивіться на себе і людей навколо. Якщо хтось поранений, використовуйте будь-яку доступну тканину для накладання пов'язки та зупинки кровотечі. Якщо дитина опинилась під завалами, зателефонуйте їй, щоб переконатися, що вона при свідомості. Запитайте, чи не відчуває вона біль і чи може рухати ногами та руками.

Якщо немає доступу до води, порадьте дитині затримувати в роті слину, робити рухи, ніби вона її жує, і потім ковтати. Це може допомогти заспокоїтися. Обіймайте чи тримайте дитину за руку, просіть її робити глибокі й повільні вдихи разом із вами. Не забувайте підтримувати зв'язок: розповідайте історії, нагадуйте про радісні моменти і упевнюйте, що допомога незабаром прийде.


Подякувати 🎉