Facebook Pixel

Як бізнеси Ярославського почуваються у 2024

Як бізнеси Ярославського почуваються у 2024

Як бізнеси Ярославського почуваються у 2024

Президент харківського футбольного клубу «Металіст» Олександр Ярославський, який має дружні зв’язки з кремлівським олігархом Олегом Дерипаскою, наразі перебуває за межами країни. Його розшукують у росії, але в Україні також виникла дивна ситуація навколо його особи. Ярославського часто називають «королем Харкова», і він обіцяв підтримувати харків’ян під час війни. Видання «Телеграф» розкриває деталі про життя олігарха і його теперішнє місцезнаходження. Про це пише «Телеграф».

Хто такий Олександр Ярославський

Народився 5 грудня 1959 року в Маріуполі, але згодом його родина переїхала до Харкова. Олександр завершив навчання в Харківській академії громадського харчування, отримавши диплом технолога. У 1989 році він закінчив аспірантуру в Одеському технологічному інституті, а до 1991 року працював у Харківському інституті громадського харчування. З 1992 року Ярославський розпочав підприємницьку діяльність і провів чотири роки в Москві.

З 1998 року він займає пост президента JSCIB UKRSIB Group (УкрСиббанку) і є головним акціонером. У 2006 році, після того як контроль над УкрСиббанком перейшов до міжнародної фінансової групи BNP Paribas, Ярославський заснував і очолив групу DCH (Development Construction Holding).

Відомо, що в 2002-2004 роках Ярославський обіймав посаду народного депутата Верховної Ради України від «Партії Зелених України». У 2016 році, після анексії Криму та початку конфлікту на Донбасі, він придбав контрольний пакет акцій Харківського тракторного заводу, який у 2007 році продав російському бізнесмену Олегу Дерипасці. У 2012 році Ярославський потрапив до списку десяти найбагатших українців за версією Forbes, зайнявши 10-те місце з капіталом у 960 мільйонів доларів.

Роком раніше в Харкові за його кошти був зведений перший розкішний готель Kharkiv Palace, який зазнав обстрілу російських військ 30 грудня 2023 року та в цьому вересні.

10 липня 2024 року Ярославський був оголошений у розшук у росії. Хоча стаття, за якою його розшукують, не вказана в базі даних МВС, відомо, що українець є підозрюваним у справі про розкрадання значної партії нафти в рф.

Олександр Ярославський та смертельна ДТП

Ярославський покинув Україну за два тижні до російського вторгнення. У ніч на 10 лютого біля Харкова автомобіль з його кортежу смертельно збив людину і зник з місця аварії. Бізнесмен заперечив свою участь у події, заявивши, що в цей час нібито спав вдома. Компанія DCH, яку він очолює, заявила, що за кермом був один із співробітників. Згодом цей співробітник з’явився в поліцію і визнав, що саме він керував автомобілем, причетним до смертельної ДТП.

Загиблого в ДТП чоловіка переїхали двічі. Ним виявився 36-річний житель Чугуївського району. Сам Ярославський невдовзі після інциденту виїхав з України, а в МВС заявили про намір розслідувати можливу фальсифікацію справи через «підставного» водія. Олігарх вже раніше фігурував у порушеннях правил дорожнього руху, зокрема, на відео видно, як він їде на високій швидкості. Джерела, наближені до розслідування, раніше повідомили «Телеграфу», що існує лише 10% ймовірності того, що аварію спричинив не бізнесмен.

Яхта Ярославського і його обіцяна допомога харків’янам

У травні 2022 року бізнесмен виставив на продаж свою яхту Kaiser за 49,5 мільйона євро, заявивши, що виручені кошти підуть на програму відновлення Харкова, який досі страждає від російських обстрілів. Однак наприкінці літа 2023 року олігарха Ярославського помітили на пляжі Палома у Франції. Він пообідав у місцевому ресторані і повернувся на свою яхту, з якою раніше обіцяв розпрощатися. У лютому 2024 року стало відомо, що яхта все ще не була продана.

Яхта Kaiser – це 60-метрове судно, побудоване німецькою компанією Abeking & Rasmussen. Вона має 6 кают, в яких можуть комфортно розміститися до 12 гостей, а також є приміщення для 15 членів екіпажу. За даними сайту SuperYacht Fan (станом на 18 квітня 2024 року), вартість цієї яхти становить 52 мільйони доларів.

Що відомо про діяльність компанії DCH Ярославського

На тлі скорочення промислового виробництва, відтоку кваліфікованих кадрів та поглиблення економічної кризи компанії групи DCH за дев'ять місяців 2024 року сплатили понад 1,65 млрд грн податків, що на 14,5% (або 210 млн грн) більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Загальна сума податкових виплат групи DCH з початку повномасштабного вторгнення рф перевищила 5,5 млрд грн.

Найбільший приріст у сплаті податків за 9 місяців 2024 року забезпечили такі підприємства: АТ «Банк Кредит Дніпро» (+95 млн грн), «Харківський тракторний завод» (+32 млн грн) та страхова компанія «ОРАНТА» (+70 млн грн). У складні часи для країни та бізнесу компанії групи продовжують працювати, сплачувати податки, забезпечувати робочі місця та надавати соціальну підтримку своїм працівникам.

У січні-вересні 2024 року ДМЗ знизив виробництво металопрокату на 56,9% у порівнянні з тим самим періодом попереднього року. Виробництво металургійного коксу також зменшилося, але лише на 0,4%. У квітні 2024 року підприємство успішно пройшло інспекцію системи виробничого контролю гарячекатаного прокату, що дає змогу виготовляти продукцію для європейського ринку. Крім того, нещодавно завод пройшов незалежний аудит звіту про викиди парникових газів за 2023 рік.

За дев'ять місяців цього року рудник «Суха Балка» ввів в експлуатацію 8 нових блоків із загальними запасами 906 тисяч тонн руди. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну Харківський тракторний завод опинився в зоні бойових дій і регулярно піддається обстрілам. Попри складні умови, ХТЗ продовжує забезпечувати виробництво, а також підтримує електро-, газо- та водопостачання як для заводу, так і для прилеглих районів міста, одночасно випускаючи техніку для сільського господарства та критичної інфраструктури країни.

Станом на сьогодні чисельність персоналу групи DCH перевищує 7600 осіб. На даний момент 912 співробітників служать у Збройних Силах України, і, на жаль, 55 з них загинули, виконуючи свій обов'язок.


Подякувати 🎉