Facebook Pixel

Xiaomi потрапила до «чорного списку»: акції впали. Що буде далі

США ввели санкції проти Xiaomi. Фото: flickr / keso s

США ввели санкції проти Xiaomi. Фото: flickr / keso s

Сполучені Штати Америки внесли до «чорного списку» дев'ять китайських компаній, які працюють на військову промисловість країни. Відповідний перелік опублікований на сайті Міністерства оборони США. Серед іншого санкції ввели проти таких компаній, як-от Comac, яка виробляє літаки, і третього у світі виробника смартфонів Xiaomi.

Як пише агентство Reuters, до 11 листопада 2021 року інвестори зі США мають вийти з активів цих дев'яти компаній.

Quote«Чорний список», який розширюється, є частиною спроби президента Дональда Трампа закріпити своє жорстке ставлення до Китаю в останні дні свого президентства», — зазначає агентство.

Варто зазначити, що подібні санкції передбачені законом 1999 року, який зобов'язує Міністерство оборони складати каталог компаній, які належать китайським військовим або тим, кого вони контролюють. Зараз у списку 35 компаній, серед яких — нафтова корпорація CNOOC і найбільший виробник кораблів у Китаї SMIC.

Telegram Logo

Реакція Xiaomi

Внесення Xiaomi до «чорного списку» США спричинило падіння котирувань компанії в Гонконзі на 13%. The Bell пише, що виробнику загрожує делістинг з американських бірж, але не виключення з екосистеми Google Android, як Huawei.

У самій Xiaomi заявили, що компанія працює в нормальному режимі і планує вжити необхідних заходів, щоб захистити інвестиції компанії та власників акцій, пише Ixbt.com. Зв'язок із військовими структурами й контроль ними компанії в Xiaomi заперечують і додають, що зараз вивчаються наслідки цього кроку влади США для кращого розуміння їхнього впливу на виробника.

Контекст. Раніше ми повідомляли, що Xiaomi збирається випустити низку новинок. Серед них — новий флагман Xiaomi Mi 11. Компанія також розробляє смартфон із розкладним екраном.

Коментарі

Всі новини