Wizz Air погрожує закрити базу в Києві та звільнити всіх через профспілку

У травні бортпровідники Wizz Air в Києві сформували профспілку для захисту своїх прав. Фото: Facebook/wizzair

У травні бортпровідники Wizz Air в Києві сформували профспілку для захисту своїх прав. Фото: Facebook/wizzair

Керівництво Wizz Air погрожує співробітникам звільненням і закриттям бази в Києві, якщо ті не припинять роботу профспілки, повідомляє Федерація європейських працівників транспорту (ETF).

«Керівництво Wizz Air на різних рівнях намагалося переконати співробітників, що членство у профспілці може тільки зашкодити їм, що київську базу закриють і всіх звільнять, адже компанія не допускає наявності профспілок. Багато що з цього було зроблено побічно – місцеве керівництво забезпечило собі сильну підтримку юристів і подбало про те, щоб інші поширювали ці чутки. Саме через підставних осіб (інструкторів, лінійних інструкторів і декількох співробітників, близьких до керівника бази) керівництво поширювало брехню про профспілку», – йдеться у повідомленні.

У травні бортпровідники Wizz Air у Києві сформували профспілку для захисту своїх прав. Це сталося після того, як їх змусили підписати контракти, що передбачали скорочення зарплати на 25% і зменшення галузевих виплат.

Telegram Logo

Апогею конфлікт досяг наприкінці липня, коли звільнили чотирьох співробітників — членів профспілки Юлію Баталіну, Анну Теременко, Артема Тригуба та Андрія Чумакова.

«Wizz Air разом із кількома іншими європейськими авіакомпаніями використовували пандемію COVID-19 як привід для погіршення умов роботи персоналу [...] Намагаючись захистити свої права, бортпровідники Wizz Air у Києві 17 травня сформували профспілку, а 22 травня повідомили про це місцеве керівництво. Жодним чином не відреагувавши на це і не визнавши профспілку безпосередньо, керівництво розгорнуло агресивну антипрофспілкову кампанію», – йдеться у повідомленні.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Раніше повідомлялося про те, що міжнародний аеропорт «Київ» вирішив скоротити половину персоналу через кризу в авіагалузі, яку викликала пандемія COVID-19. Про плани скоротити половину співробітників також повідомляли в автоконцерні «Богдан». Водночас МАУ звільнила майже тисячу працівників і урізала зарплати щонайменше на 20%.

За підрахунками Торгово-промислової палати, кількість безробітних за час карантину склала 2,5-2,8 млн українців. Це найвищий показник за останні 15 років.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини