Facebook Pixel

Легалізація медичного канабісу: коли парламент розгляне законопроєкт

На найближчому пленарному засіданні у ВР депутати розглядатимуть проєкт закону про легалізацію медичного канабісу №7457 . Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк. Він зазначив, що наразі є сумніви в тому, що законопроєкт набере достатню кількість голосів «за».

Віцепрем'єр-міністерка з питань євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в ефірі національного телемарафону зазначила, що закон має легалізувати саме ліки на основі медичного канабісу, які не мають жодного зв'язку з рекреаційним канабісом.

Quote«Ми говоримо лише про ті ліки, які будуть вироблятися на території України та виписуватися лікарями за суворими правилами, рецептами. Діяльність ця буде суворо ліцензована і контрольована з боку правоохоронних органів і Міністерства охорони здоров'я», — зазначила вона.

Кому може допомогти медичний канабіс?

За словами Стефанішиної, такі ліки можуть бути діявими в боротьбі з хворобою Паркінсона, епілепсією та онкологічними захворюваннями. Також медичний канабіс зможе допомагати під час певних психологічних розладах, переконує вона.

Наразі лікарні замовляють подібні препарати на «чорному ринку» і незаконно ввозять їх до України задля втамування болі тяжко хворих, каже віцепрем'єрка. У разі ж набрання чинності закону профільні медики зможуть виписувати електронні рецепти на вживання лікарського канабісу пацієнтам, які його потребують.

Канабіс надаватимуть хворим у вигляді масла або таблетки, які допомагатимуть втамувати біль.

Хто контролюватиме обіг канабісу?

Quote«Ми говоримо про суворо контрольований обіг і починаємо з того, що вирощування медичних конопель буде відбуватися на певних територіях, які будуть суворо перевірятися. Кожна компанія, яка захоче займатися таким бізнесом в Україні, буде отримувати спеціальну ліцензію, буде контролюватися Нацполіцією України», — каже Стефанішина.

Фармацефтичні компанії в цьому питанні контролюватиме МОЗ. Кожен кущ буде мати спеціальний штрихкод, за допомогою якого можна буде відслідкувати виробництво, додала Стефанішина.

Подякувати 🎉