Комітет із питань здоров’я нації підтримав законопроєкт про використання медичного канабісу № 7457. Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради.
Як повідомив голова комітету Михайло Радуцький, цей законопроєкт комітет розглянув і вніс для розгляду в першому читанні до Верховної Ради в червні 2022 року.
Після проведення додаткових консультацій і отримання висновків щодо відповідності положень цього законопроєкту праву ЄС і пропозиціям Комітету з питань аграрної політики, було підготовлено погоджені правки:
- прямо в законі визначити вміст ТГК у коноплях для промислових цілей на рівні не вище за 0,3%, а для медичних конопель — відповідно вище за 0,3%;
- вивести коноплі для промислових цілей з-під дії Закону про обіг наркотичних засобів, що повністю відповідає Конвенції ООН про наркотики 1961 року;
- дозволити визначати вміст ТГК у коноплях для медичних цілей у державних лабораторіях, а в коноплях для промислових цілей — у лабораторіях будь-якої форми власності;
- передбачити виробництво нарковмісних ліків лише з конопель для медичних цілей;
- передбачити, що нульова квота на імпорт в Україну сировини для виробництва ліків із коноплі діє 5 років і не поширюється на наукову діяльність.
Також було внесено низку техніко-юридичних правок, зокрема щодо термінології.
Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проєкт закону № 7457 за результатами розгляду в першому читанні.
Контекст. Розмови та спроби легалізації медичного канабісу в Україні тривають уже багато років. У 2017 році зʼявляються перші публічні заклики до легалізації медичного канабісу. До цього легалізувати канабіс в Україні, але з іншими закликами, намагалися з 2005 року. Тоді щороку почали проходити так звані «конопляні марші», «марші свободи» тощо. Початок вивчення питання про декриміналізацію канабісу в силових структурах стався у 2010 році, коли тодішній міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов підписав розпорядження, яким доручав кільком департаментам міністерства «розглянути та вивчити питання декриміналізації ч.1 ст. 309 Кримінального кодексу України».
Однак у 2017 році організатори конопляного маршу починають цілеспрямовано працювати з Міністерством охорони здоров’я. Вони вимагають внести зміни до наказу № 188 МОЗ України, щоб збільшити дозволену ним кількість грамів канабісу без наслідків кримінального переслідування.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!