Facebook Pixel

Вперше зразок матеріалу астероїда доставлений на Землю

Фото: JAXA

Фото: JAXA

Капсула, яка відокремилася від японського космічного зонду «Хаябуса-2» (Hayabusa-2, «Сокіл-2»), опустилася близько 20:00 за київським часом на парашуті на території зони Вумера на півдні Австралії. Зонд чекала експедиція в складі 73 фахівців японського агентства аерокосмічних досліджень JAXA. На місці посадки була ніч, тому темрява заважала пошуків, але через півтори години капсулу знайшли завдяки сигналу радіомаяку.

eofpmcqxiaeo6kl.jpg

Зразки грунту були взяті з астероїда, який знаходився на відстані 340 млн км від Землі.

eofrmyquuaa85ic.jpg

Після скидання капсули зонд зробив маневр по віддаленню від Землі. Його хочуть використовувати для дослідження поверхні іншого астероїда — 1998 KY26, який рухається по орбіті між Землею і Марсом.

Telegram Logo

Контейнер зі зразками передадуть до Інституту космічних наук і астронавтики Японії ISAS. Близько півроку там буде проводитися робота з первинного огляду і опису отриманих зразків.

Потім зразки розподілять так: 30% — на дослідження японським науковим організаціям, ще 30% — міжнародним партнерам, в тому числі NASA. Решту 40% залишать зберігатися на майбутнє, коли нові технології допоможуть витягти більше інформації зі зразків грунту.

Зонд «Хаябуса-2» запустили в грудні 2014 року. Він знаходився біля астероїда Рюгу з червня 2018 року по листопад 2019-го і двічі здійснював успішні посадки на нього. Під час однієї з них він здійснив вибух, щоб отримати матеріал, розташований в глибині астероїду.

hayabusa2.jpg

Додатково. Українсько-американська компанія EOS Data Analytics уклала угоду з південноафриканської компанією Dragonfly Aerospace про постачання високопродуктивних мультиспектральних камер HR-250 для оснащення власного супутника. Його запуск на низьку орбіту Землі запланований на початок 2022 року. Камери дозволять отримувати зображення в семи спектральних діапазонах з роздільною здатністю на землі близько одного метра.

Коментарі

Всі новини