Володимир Зеленський визначив нові невідкладні заходи для проведення реформ

Фото: прес-служба Президента

Фото: прес-служба Президента

Президент Володимир Зеленський підписав указ «Про невідкладні заходи щодо проведення реформ і зміцнення держави».

У ньому йдеться про заходи, спрямовані на продовження структурних економічних реформ, запровадження додаткових механізмів для прискорення соціально-економічного розвитку країни, підвищення добробуту населення, гармонійний розвиток регіонів, впровадження європейських стандартів життя, зміцнення держави.

Зокрема, до кінця поточного року Кабмін має вжити заходів щодо розробки і супроводу законопро'ктів, спрямованих на:

 • створення умов для функціонування конкурентного ринку залізничних перевезень та покращення якості та доступності відповідних послуг;
 • функціонування внутрішнього водного транспорту;
 • управління відходами;
 • протидію незаконному видобутку бурштину;
 • погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії;
 • лібералізацію діяльності з виробництва спирту;
 • оновлення законодавства про працю.

Також до кінця 2019 року очікується, що уряд розробить проєкти законів, що передбачають запровадження дворічного мораторію на проведення перевірок ФОП та пом'якшення їх відповідальності за порушення порядку подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

bezymyannyy2.png

У митній сфері розставлені такі віхи:

 • до 31.12.2019 початок повноцінної роботи Державної митної служби;
 • до 31.03.2020 запуск механізму авторизованого економічного оператора; імплементація положень Конвенції про процедуру загального транзиту і Конвенції про спрощення формальностей в торгівлі товарами з метою обміну митною інформацією з іншими державами; запуск електронної транзитної системи;
 • до 30.04.2020 відкриття знеособленої інформації щодо експортно-імпортних операції;
 • до 30.09.2020 забезпечення функціонування Державної митної служби в форматі єдиної юрособи.

До кінця 2019 року повинна бути забезпечена підготовка до запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення, включаючи створення електронного реєстру інженерів-землевпорядників.

Комісія з питань правової реформи 1 грудня 2019 повинна представити пропозиції щодо змін до Конституції в частині децентралізації влади.

Додатково

Володимир Зеленський 20 вересня підписав указ про невідкладні заходи для забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції.

Серед іншого, Кабміну було доручено забезпечити розробку і внести на розгляд Верховної Ради до 1 жовтня 2019 року такі законопроєкти:

 • про обіг земель сільськогосподарського призначення;
 • про легалізацію грального бізнесу;
 • про упорядкування видобутку бурштину.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ДТЕК звинуватили в монополії, але дали час на виправдання

Антимонопольний комітет попередньо оцінив дії «ДТЕК Західенерго» і «Д. Трейдинг» (входить в групу ДТЕК) у зоні «Бурштинського енергоострова» як монопольне зловживання. Відомство вже завершило збір і аналіз доказів щодо цієї справи.

Хто очолить Ощадбанк: Мінфін обрав фіналістів

Міністерство фінансів визначило п'ять фіналістів конкурсу на посаду голови правління державного Ощадбанку. Крім Геннадія Хелемського, Галини Пахачук і Сергія Наумова, за даними джерела zn.ua, на посаду претендують також Антон Тютюн і Сергій Магдич.

Карантин відібрав прибуток у шести з десяти українських компаній

Пандемія COVID-19 вплинула на доходи, кількість працівників та інвестиції компаній. З усіх членів Американської торговельної палати 64% зафіксували зниження доходів. І тільки 5% мають підвищення доходів.