Facebook Pixel

Водіїв у селах та райцентрах штрафують на великі суми

В умовах здорожчання пального деякі українці пересідають з автомобілів на мопеди, аби скоротити витрати на бензин чи дизельне пальне. Зазвичай подібна тенденція спостерігається в селах та райцентрах, однак таке рішення може призвести до нарахування великих штрафів.

Про це повідомляє автомобільний портал Avtosota.

Чому власники мопедів можуть отримати штрафи

Часто, змінюючи автомобіль на мопед, люди забувають змінити й категорію водійського посвідчення, а керування транспортним засобом без необхідного посвідчення може спричинити правові наслідки зокрема нарахування штрафу або конфіскацію ТЗ.

Нещодавно українець отримав штраф у розмірі 40 800 гривень та п’ятирічну заборону на керування транспортними засобами. Все через те, що водій керував мопедом без обов’язкового посвідчення водія категорії «А1».

Тобто навіть якщо у водія є посвідчення категорії "B", "C" або "A", то керувати мопедом йому заборонено, адже для кожного транспортного засобу передбачена своя категорія посвідчення, про це йдеться навіть у ПДР. Якщо порушити дане правило, то водії можуть стикнутися з серйозними наслідками.

Яке покарання загрожує за порушення

Якщо керувати транспортним засобом без посвідчення водія необхідної категорії, водії можуть отримати значні штрафи та втратити право на керування ТЗ.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП), водії, які керують мопедом без категорії «А1», можуть отримати штраф у розмірі 3400 гривень.

Якщо буде зафіксовано повторне порушення протягом року, тоді розмір штрафу становитиме від 40 800 гривень з позбавленням права керування ТЗ строком від 5 до 7 років.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉