IT

Vodafone останнім серед операторів заявив про готовність до запуску Інтернету речей

Автор

Мобільний оператор готовий до комерційного запуску NB-IoT мережі (Narrowband Internet of Things), повідомила пресслужба оператора мобільного зв'язку. Мова йде про мережу, яка дасть можливість пристроям взаємодіяти між собою на виділеній частоті 1800 МГц, зокрема у важкодоступних місцях.

«Vodafone Україна» вже випробував у восьми українських містах спеціальні модулі для smart metering з автоматизованою передачею даних, які надали компанії зі сфери ЖКГ.

Його конкуренти — «Київстар» і lifecell – почали розгортання Інтернету речей на початку 2019 року. У лютому «Київстар» почав впроваджувати мережі NB-IoT на комерційній основі в Київській та Одеській областях. А оператор lifecell у квітні заявив, що спільно з компанією IoT Ukraine побудував мережу Інтернету речей у трьох українських містах — Києві, Львові та Кропивницькому. Тоді lifecell також повідомляв, що, починаючи з липня 2018 року, встановив 80 базових станцій в цих містах. Це дозволило покрити понад 90% території згаданих міст і підключити перших клієнтів до IoT мережі.

Загалом до 2025 року до IoT підключать 25 млрд пристроїв у світі, свідчать оцінки GSMA Intelligence. Технологія NB-IoT, яку активно впроваджують три великих гравці на українському ринку, займає лідируючі позиції в світі. Зокрема, на ній свої мережі розгорнули 44 оператори. Ще 107 гравців інвестують в запуск NB-IoT.

Що таке Інтернет речей та NB-IoT

Інтернетом речей називають концепцію, згідно з якою до всесвітньої мережі можна підключити будь-які речі, предмети, пристрої з оточуючого нас світу. Це можуть бути різні промислові механізми чи побутові прилади, які можуть обмінюватися між собою інформацією без людського втручання.

Технологія NB-IoT розроблена спеціально для пристроїв Інтернету речей. Вона забезпечує середовище збору даних з різного обладнання (датчиків, лічильників, сенсорів та інших) і відноситься до «енерго-ефективних мереж дальнього радіусу дії». NB-IoT забезпечує двосторонній зв'язок пристроїв з дією в частотному каналі шириною 200 кГц. Швидкість передачі даних в NB-IoT — до 200 кбіт/с, що є достатнім для пристроїв, які періодично передають однотипні дані невеликого об'єму.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що українці взялися купувати після туалетного паперу

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.

Топ-10 кращих університетів України. Куди вступати у 2020-му

Цього року останній шкільний дзвоник був незвичайним — в режимі онлайн, без лінійки, білих бантів і квітів. На щастя, пандемія не скасувала здачу ЗНО і вступ до закладів вищої освіти. Поки випускники активно готуються до іспитів, The Page проаналізувало останні рейтинги кращих закладів і склало свій список. Перші місця ми віддали університетам, які потрапили в світовий рейтинг QS World University Rankings-2020, далі йшли по торішньому списку центру міжнародних проектів «Євроосвіта» (він оновлюється наприкінці червня). Отже, наш Топ-10 кращих університетів України 2020.

style