Facebook Pixel
IT

Vodafone останнім серед операторів заявив про готовність до запуску Інтернету речей

Автор

Мобільний оператор готовий до комерційного запуску NB-IoT мережі (Narrowband Internet of Things), повідомила пресслужба оператора мобільного зв'язку. Мова йде про мережу, яка дасть можливість пристроям взаємодіяти між собою на виділеній частоті 1800 МГц, зокрема у важкодоступних місцях.

«Vodafone Україна» вже випробував у восьми українських містах спеціальні модулі для smart metering з автоматизованою передачею даних, які надали компанії зі сфери ЖКГ.

Його конкуренти — «Київстар» і lifecell – почали розгортання Інтернету речей на початку 2019 року. У лютому «Київстар» почав впроваджувати мережі NB-IoT на комерційній основі в Київській та Одеській областях. А оператор lifecell у квітні заявив, що спільно з компанією IoT Ukraine побудував мережу Інтернету речей у трьох українських містах — Києві, Львові та Кропивницькому. Тоді lifecell також повідомляв, що, починаючи з липня 2018 року, встановив 80 базових станцій в цих містах. Це дозволило покрити понад 90% території згаданих міст і підключити перших клієнтів до IoT мережі.

Telegram Logo

Загалом до 2025 року до IoT підключать 25 млрд пристроїв у світі, свідчать оцінки GSMA Intelligence. Технологія NB-IoT, яку активно впроваджують три великих гравці на українському ринку, займає лідируючі позиції в світі. Зокрема, на ній свої мережі розгорнули 44 оператори. Ще 107 гравців інвестують в запуск NB-IoT.

Що таке Інтернет речей та NB-IoT

Інтернетом речей називають концепцію, згідно з якою до всесвітньої мережі можна підключити будь-які речі, предмети, пристрої з оточуючого нас світу. Це можуть бути різні промислові механізми чи побутові прилади, які можуть обмінюватися між собою інформацією без людського втручання.

Технологія NB-IoT розроблена спеціально для пристроїв Інтернету речей. Вона забезпечує середовище збору даних з різного обладнання (датчиків, лічильників, сенсорів та інших) і відноситься до «енерго-ефективних мереж дальнього радіусу дії». NB-IoT забезпечує двосторонній зв'язок пристроїв з дією в частотному каналі шириною 200 кГц. Швидкість передачі даних в NB-IoT — до 200 кбіт/с, що є достатнім для пристроїв, які періодично передають однотипні дані невеликого об'єму.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини