Facebook Pixel

Влада та опозиція Південної Кореї сперечаються через постачання зброї Україні: яка причина

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль розглядає можливість прямого постачання зброї Україні у відповідь на розгортання північнокорейських військових у рф. Водночас ліва опозиція виступає проти такого рішення.

Про це йдеться в матеріалі Financial Times.

Чому опозиція та влада у Південній Кореї сперечаються через постачання зброї Україні

Видання зазначає, що раніше Сеул опирався проханням західних союзників поставити Україні зброю зі своїх величезних запасів. Однак розгортання військовослужбовців Північної Кореї в Курській області росії змінило ці розрахунки.

Президент Юн та інші високопосадовці назвали безпосередню участь КНДР в російсько-українській війні загрозою для безпеки Південної Кореї. За їхніми словами, північнокорейські солдати отримують цінний досвід на полі бою.

Також Сеул побоюється, що москва може поділитися з Пхеньяном військовими технологіями в обмін на підтримку.

Юн Сук Йол пообіцяв не «сидіти без діла» у відповідь на розгортання військових Північної Кореї у рф. Зокрема, після розмови з президентом Володимиром Зеленським Сеул планує направити в Україну делегацію для спостереження за силами КНДР.

Водночас ліва опозиція, яка має більшість у парламенті, опирається перспективі прямого постачання зброї в Україну.

Quote«[Озброєння для України] — це неймовірно небезпечна ідея, яка ставиться до життів людей як до пішаків у грі в шахи», — сказав лідер Демократичної партії Пак Чан Де.

Він переконаний, що президент Юн «не повинен втягувати Південну Корею у проксі-війну з Північною Кореєю у далекій країні», оскільки це загрожує розгортанням військового конфлікту на Корейському півострові.

Quote«Уряд Південної Кореї перебуває між іноземними партнерами, які вимагають від нього робити більше, та опозицією, яка вимагає від нього робити менше», — вважає провідний аналітик Сеульської інформаційної служби Korea Pro Чонмін Кім.

Що відомо про рівень озброєння Південної Кореї

FT зазначає, що Сеул десятиліттями готувався до можливого відновлення бойових дій з північним сусідом. В країні є величезні виробничі потужності, а її оборонні підприємства виробили великий запас зброї, зокрема артилерійські снаряди, танки, гаубиці та ракети класу «земля-земля».

Крім цього, Південна Корея є союзником США, регулярно бере участь у самітах НАТО та постачає озброєння для кількох членів Альянсу. У зв'язку з цим її озброєння буде сумісним з тим, яке використовує Україна.

На думку старшого радника консалтингової компанії WestExec Advisors Генрі Хаггарда, підтримка України з боку Південної Кореї може переломити хід усієї війни.

Quote«Корейські фірми не тільки виготовляють озброєння світового класу спеціально для допомоги Україні, вони також мають виробничі потужності для доставки необхідної зброї зі швидкістю, яка може змінити ситуацію, коли це найбільше потрібно», — вважає Хаггард.

Що відомо про вже надану допомогу Україні від Південної Кореї

Як зазначає видання, Південна Корея вже надала опосередковану підтримку Україні. Зокрема, вона поповнила американські запаси артилерійських снарядів калібру 155 мм, які Вашингтон поставив Києву.

Quote«Європейські уряди знають, що Південна Корея надала Україні більше артилерійських снарядів, ніж усі європейські країни разом узяті, навіть якщо (вони надійшли. — The Page) через треті країни», — сказав експерт з Кореї в Королівському коледжі Лондона Рамон Пачеко Пардо.

Попри це, Сеул досі не поставив Україні напряму летальну зброю. Так, влада посилається на закон країни про зовнішню торгівлю, який обмежує експорт зброї «за винятком мирних цілей».

У якому випадку Південна Корея надасть зброю Україні

Однак Пачеко Пардо вважає, що Південна Корея надасть летальну зброю Україні, якщо матиме докази того, що росія збільшила свою підтримку Північній Кореї. Зокрема, йдеться про передачу технологій, які можуть допомогти Пхеньяну розробити його ракетні, супутникові, космічні та інші високотехнологічні програми, сказав він.

Неназваний європейський дипломат, який перебуває в Сеулі, сказав, що позиція Сеула щодо поставок зброї «змінилася» після розгортання армії КНДР, «але дуже, дуже обережно».

Він також зазначив, що Південна Корея, швидше за все, дочекається результатів президентських виборів у США, перш ніж приймати таке рішення.

Зазначимо, після повідомлень про прибуття до рф північнокорейських військових для участі у війні проти України 21 жовтня 2024 року Південна Корея заявила, що може надіслати в Україну своїх військових і офіцерів розвідки.

Також військовий оглядач Девід Акс прогнозує, що зростання ролі КНДР у російсько-українській війні загрожує втягнути в конфлікт і Південну Корею.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з південнокорейським президентом Юн Сок Йолем, під час якої глави держав домовилися посилити обмін розвідданими на фоні включення військових Північної Кореї у війну.

Згодом Юн Сук Йоль заявив: делегація з Південної Кореї приїде в Україну, щоб поділитися інформацією щодо відправлення військових КНДР до росії та обговорити подальшу співпрацю.

Подякувати 🎉