Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

МАГАТЕ на ЗАЕС: місія пробула на станції всього дві години, однак встигла побачити техніку окупантів

Візит МАГАТЕ на ЗАЕС — на станції залишилися представники місії. Фото: slovoidilo.ua

Візит МАГАТЕ на ЗАЕС — на станції залишилися представники місії. Фото: slovoidilo.ua

У четвер, 1 вересня, на окуповану росією Запорізьку атомну електростанцію з інспекцією прибула місія МАГАТЕ, очолив яку генеральний директор агенції Рафаель Гроссі. Досить тривалий час рф відмовлялася допустити МАГАТЕ на станцію, однак допоміг вирішити це питання президент Франції Еммануель Макрон.

На ЗАЕС представники МАГАТЕ прибули близько 15:00. Приблизно у цей час місцеві жителі повідомляли у соцмережах, що окупанти намагаються зірвати візит місії на станцію — вони вчиняють провокації поблизу ЗАЕС з застосуванням військової техніки.

Попри це представники місії не зупинили інспекцію, яка є надзвичайно важливою для гарантій ядерної безпеки. Однак тривала перевірка не надто довго — представники МАГАТЕ пробули на станції близько двох годин. Після цього більшість представників місії поїхала з ЗАЕС, лишивши там лише декількох своїх колег. Ті, хто залишився на ЗАЕС, повинні розвантажити привезене ними обладнання та продовжити роботу на станції. Орієнтовно вони перебуватимуть на Запорізькій АЕС до 3 вересня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Реакція української сторони на візит МАГАТЕ на ЗАЕС

Українська сторона була невдоволена тим, що делегація пробула на станції так мало.

В Офісі президента не розуміють, як фахівці МАГАТЕ всього за дві години змогли досконало оцінити, що відбувається на ЗАЕС та чи є там небезпека, а також дослідити стан реактора.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Дивно, що місія тривала дві години. Але МАГАТЕ каже, що там залишаться представники на постійній основі. Але за 2 години, тим більше, коли біля тебе крутяться росіяни та розповідають де прилетіло, то можна було послухати лише казки у виконанні представника «Росатому» і не більше», – зазначив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

Що розповіли в МАГАТЕ про візит на ЗАЕС

Рафаель Гроссі після двох годин на ЗАЕС був стриманий у висловлюваннях. Він повідомив, що як і більшість представників МАГАТЕ, на станції він не залишиться.

Quote«Я завершую свій перший візит в Україну, на Запорізьку атомну електростанцію», – написав Гроссі у Twitter.

Разом з тим він запевнив, що за кілька годин роботи на станції місії МАГАТЕ вдалося зібрати багато важливої інформації й отримати пояснення.

Також було наголошено, що на ЗАЕС й надалі лишатимуться представники місії МАГАТЕ, щоб отримати відповіді на низку питань.

Постійна присутність МАГАТЕ на ЗАЕС

Як вже раніше згадувалося, на станції лишилося пять представників місії. За словами Гросі, представники МАГАТЕ можуть залишитися на ЗАЕС на постійній основі, й він має намір наполягати на цьому й обговорити це питання з представниками Росатому.

Військова техніка окупантів на ЗАЕС

Досить цікавим моментом стало оприлюднене окупантами відео з ЗАЕС. Мабуть вони хотіли показати, як надають доступ делегації до усіх приміщень на ЗАЕС, а натомість показали, що на станції знаходиться військова техніка окупантів. Якої, за їхньої словами, там немає.

Коментарі

Всі новини