Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Вулкан на Канарах не «спить» уже дев’ять днів. Ріки лави зруйнували понад 460 будівель

Виверження вулкану на Канарських островах: наслідки та прогнози. Фото: twitter.com/chefjoseandres

Виверження вулкану на Канарських островах: наслідки та прогнози. Фото: twitter.com/chefjoseandres

Активність вулкану на острові Ла-Пальма, який є частиною іспанських Канарських островів, триває дев’ятий день поспіль. Вулкан Кумбре-В’єха, що «спав» пів століття, встиг з 19 вересня зруйнувати більш як 460 будівель, знищити частину врожаю бананів та стати причиною евакуації близько 6 тис. людей.

Як пише Sky News, вчені заявили про зниження тиску всередині вулкану, однак це аж ніяк не значить, що виверження ось-ось припиняться. Експерти не можуть спрогнозувати, коли це завершиться, однак припускають, що активність вулкана триватиме до грудня.

Місцеві жителі у розпачі, лава вже знищила частину врожаїв фруктів на острові, який приблизно наполовину економічно залежить від них. Це ставить під загрозу тисячі робочих місць.

За дев’ять днів активності вулкану не надійшло жодного повідомлення щодо жертв.

У п’ятницю, 24 вересня, регіональний прем'єр уряду Канарських островів Анхель Віктор Торрес оголосив про надання першого раунду фінансової допомоги в розмірі 13 млн євро для постраждалих від вулкана. Прем'єр-міністр Педро Санчес повідомив, що уряд Іспанії вже цього тижня проголосить острів зоною лиха.

Контекст. У серпні в Італії відбулося виверження найбільшого активного вулкана Європи — Етни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини