Після поранення або травми військовий проходить лікування та курс реабілітації. Держава підтримує поранених у результаті участі в бойових діях військовослужбовців та надає грошову допомогу в розмірі 100 000 грн.
Під час воєнного стану поранені можуть отримувати зазначену суму кожного місяця, поки триває лікування. NV розповідає, яким є алгоритм дій військового після поранення та що робити, якщо допомога не надійшла на його рахунок.
Виплата за поранення — умови
Юристка Юридичної сотні Ірина Підреза пояснила, що законодавство передбачає виплати пораненим військовим, які виконували завдання у зоні бойових дій. Військовослужбовці мають право на виплату в розмірі 100 000 грн щомісячно, якщо вони у зв’язку з пораненням (контузією, травмою або каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні, включаючи час переміщення з одного закладу охорони здоров’я до іншого. Або якщо перебувають у відпустці для лікування після поранення.
Порядок дій військового після поранення
Юристи Василь Кісіль і Партнери зазначили, що пораненим військовим варто дотримуватися алгоритму дій та збирати необхідні документи на різних етапах лікування, відновлення, зняття з обліку чи повернення до служби.
- Після поранення відбувається евакуація до госпіталю, командир військової частини оформлює Направлення до госпіталю та пересилає його туди.
Один з найважливіших документів ― довідка про обставини поранення, травми, контузії чи каліцтва, яку видає військова частина військовому після поранення. Головна проблема полягає в термінах підготовки цієї довідки. Військовому потрібно надати її як в лікарні, так і після лікування для проходження військово-лікарської комісії. Цей документ визначає можливість отримання виплат взагалі.
Довідку про обставини поранення видають тільки після розслідування, яке встановлює ці обставини і чи відбулось поранення під час виконання бойового завдання, або ж це було самокаліцтво тощо.
Якщо довідку не змогли видати відразу, військовому потрібно написати рапорт на ім'я командира частини, щоб він ініціював розслідування обставин поранення. Рапорт відправляється замовним листом (якщо з лікарні) або пишеться просто у військовій частині й подається через свого командира.
- Командир в/ч видає Наказ про проведення розслідування щодо обставин поранення та призначає для цього уповноваженого офіцера.
- Уповноважений офіцер збирає пояснення пораненого та свідків і складає Акт розслідування.
- На підставі Акта розслідування начмед готує Довідку про обставини травми.
- Командир в/ч підписує Довідку про обставини травми та направляє її в госпіталь.