Facebook Pixel

У Києві поки що будуть продовжуватись екстрені відключення електроенергії

Екстрені відключення електроенергії у Києві будуть продовжуватись поки йдуть ремонтні роботи. Наразі ні генерація, ні мережі не дають можливості перейти до чітких графіків. Про це повідомив гендиректор Yasno Сергій Коваленко.

Quote«Ремонти продовжуються. Пошкоджені вузли досі перебувають у відновлювальних роботах, їх так само не можна включати у мережу», — розповів він.

За словами Коваленка, після останніх обстрілів росіян, на правому березі Києва з’явилися гостродефіцитні вузли передавання електроенергії. Їхня сукупна пропускна можливість становить більше половини споживання всієї столиці – саме стільки до п’ятниці, 23 грудня 2022 року, недоотримували мешканці правого берега. Через високе споживання – подекуди перенавантаження на вузли сягало 100% – довелося відключати усі три групи правобережного і північного району міста.

Зараз застосовані тимчасові обхідні схеми, які дали змогу на вихідні суттєво зменшити цей дефіцит. Але це тимчасові схеми, які не дають можливість поки повернутися до стабілізаційних графіків.

Ще одна причина частих відключень зараз – це локальне спрацювання автоматики. Коли після тривалих відключень світло подають, всі починають його споживати надмірно. Захищаючи мережі від перенавантажень, спрацьовують запобіжники та відключаються автомати.

Quote«Але поки користувачі не подадуть заявку, диспетчери про це не знають — в боті мереж можете бачити повідомлення, що світло є, а його нема. Водночас ремонтувати такі аварії можливо лише тоді, коли на лініях є напруга, тому доводиться чекати наступної подачі електроенергії», — розповів Коваленко.

Він додав, що на вихідні Київ здебільшого був зі світлом тому що потреба у споживанні була десь на 10-15% менша ніж в четвер-п‘ятницю, а також була гарна погода.

Контекст. У ніч на 19 грудня 2022 року росіяни випустили по Києву та області десятки дронів-камікадзе. Більшість із них збили Збройні сили України, однак декілька «шахедів» влучили у критичну інфраструктуру.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉