Facebook Pixel

Величезну колекцію віски пустять з молотка за $9-10 млн

Фото: Whisky Auctioneer

Фото: Whisky Auctioneer

Одну з найповніших колекцій віскі у світі з 3900 пляшок готують до продажу на аукціоні Whisky Auctioneer. Оцінюють колекцію у $9-10 млн.

«Це найбільша особиста колекція з тих, що ми бачили, з точки зору представленості у ній шотландських винокурень XX століття», — розповіли у Whisky Auctioneer.

У колекції є дуже рідкісні зразки. Окремо аукціонний будинок згадує сорти, вироблені на винокурнях Macallan, Bowmore, Springbank і Dallas Dhu, передає ВВС.

Telegram Logo

Найціннішими екземплярами колекції вважають пляшки Valerio Adami і Fine and Rare 60-річної витримки, вироблені винокурнею Macallan у 1926 році. Загалом переважну більшість колекції складають односолодові сорти віскі, вироблені у Шотландії.

Продає колекцію сім'я бізнесмена Річарда Гудінга, який помер від раку шкіри у 2014 році, а за життя займався продажем газованої води – успадкував від діда завод із розливу «Пепсі».

Колекція зберігалася в окремій кімнаті будинку Гудінга в Колорадо, яку він називав своїм баром.

У колекції, наприклад, є пляшка Macallan 1926 року — точно таку ж у жовтні продали на аукціоні за 1,5 млн фунтів. З-поміж інших цінних екземплярів — 50-річна пляшка Springbank 1919 (ймовірна стартова ціна — від 180 до 220 тис. фунтів) і Lalique Six Pillars Collection, також від Macallan і теж 50-річної витримки (від 90 до 100 тис. фунтів).

Близькі пана Гудінга кажуть, що він прагнув зібрати «досконалу колекцію» віскі і регулярно літав до Шотландії на своєму приватному літаку в пошуках рідкісних пляшок.

«Масштаб колекції та рідкісність деяких екземплярів роблять її одним із найважливіших відкриттів у світі віскі», — вважає засновник журналу Whisky Auctioneer Іан Макклун.

Колекцію продаватимуть через сайт Whisky Auctioneer з 7 по 17 лютого та з 10 по 20 квітня 2020 року.

Коментарі

Всі новини