Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Четверта річниця вибухів у Калинівці. У Генпрокуратурі озвучили причину

Вибухи в Калинівці: Венедіктова озвучила, що стало причиною. Фото: ГУ ДСНС у Вінницькій області

Вибухи в Калинівці: Венедіктова озвучила, що стало причиною. Фото: ГУ ДСНС у Вінницькій області

26 вересня 2017 року о 22:00 на одному з найбільших українських арсеналів, що в селищі Калинівка на Вінниччині, сталася пожежа, внаслідок якої почали вибухати артилерійські снаряди. У четверту річницю з моменту вибухів генпрокурор Ірина Венедіктова прозвітувала, що причиною інциденту стала диверсія:

Quote«Версія вчинення вибуху на 48-му арсеналі способом проникнення сторонньої особи на територію частини та встановлення підривного пристрою підтверджується здобутими доказами та висновками вже одержаних та долучених до матеріалів провадження судових експертиз, протоколами проведених негласних слідчих (розшукових) дій, допитів свідків та оглядів».

За словами генпрокурора, особлива увага в розслідуванні вибухів у Калинівці та на інших українських складах боєприпасів приділяється накопиченню доказів щодо причетності диверсійно-розвідувальних груп Росії або ОРДЛО. Венедіктова вказала, що слідчі органи продовжують роботу над встановленням причин та осіб, причетних до вибухів на арсеналах, у період із 2015 по 2018 роки.

Окрім версії щодо диверсії, правоохоронці вивчають інші можливі варіанти, зокрема:

  • халатність військовослужбовців;
  • намагання військових посадовців приховати нестачу на об’єктах;
  • природні чинники.

Венедіктова вказала, що певні люди вже були притягнуті у справах щодо пожеж на складах боєприпасів, проте цих людей не вважають «причетними до причин надзвичайних ситуацій» — їх підозрюють у «службовій недбалості та бездіяльності, що призвели до більш тяжких наслідків пожеж на складах».

Контекст. За останні майже два десятки років в Україні сталося 6 вибухів і пожеж на складах із боєприпасами.

  • Восени 2018 року в Ічні Чернігівської області трапився вибух на складі боєприпасів. Через це евакуювали близько 10 тис. осіб із навколишніх населених пунктів.
  • У вересні 2017 року протягом трьох днів тривали вибухи на складі в Калинівці Вінницької області, де зберігалися 83 тис. тонн боєприпасів, 68 тис. тонн із яких були споряджені. У Міноборони заявили, що вибухнуло 32 тис. тонн.
  • У березні цього ж року впродовж трьох діб детонував арсенал у Балаклії Харківської області.
  • У 2015 році у Сватовому Луганської області через вибухи артснарядів і «Градів» загинули чотири людини та 16 були поранені. У травні 2021 року ДБР завершило досудове розслідування цієї справи. Слідчі дійшли висновку, що винні двоє командирів реактивних артилерійських батарей, що виявили «халатне ставлення до військової служби». У висновках вказано, що через диверсію невстановлених осіб на арсеналі із 3 тис. боєприпасів і виникла пожежа.
  • У 2008 році в Лозовій Харківської області три дні вибухав арсенал.
  • Із 2004-го по 2008 роки снаряди детонували в Новобогданівці Запорізької області.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини