Як пройшли «вибори» президента рф 2024: підсумки

«Вибори» президента рф 2024: підсумки. Фото: ZN.UA

18 березня так звана ЦВК рф проголосила чергову перемогу путіна на виборах з результатом 87,28%. Тим самим його правління продовжилося ще на 6 років. The Page розповість, хто зайняв друге місце, де найбільше намалювали і хто привітав з перемогою автократа – далі у матеріалі

Вибори у росії 2024: Хто другий після путіна

Головна інтрига залишалась у тому, хто набере найбільше голосів після путіна. Ним виявився комуніст Микола Харитонов, згідно з фінальними підрахунками ЦВК, він набрав 4,31% голосів. Третє місце посів Владислав Даванков з партії «Нові Люди» із 3,85%. На четвертому опинився Леонід Слуцький від партії ЛДПР із 3,20% голосів. Усі вони засідають у парламенті і є представниками так званої «системної опозиції», яка повністю підтримує політику путіна, у тому числі війну в Україні. Частина несистемної опозиції у росії намагалася підтримати Владислава Даванкова, який начебто прямо не підтримував війну, хоча її не заперечував.

Вибори у росії 2024: скільки вкинули за путіна

Ці «вибори» стали найбільш фальсифікованими в історії сучасної росії. За путіна начебто віддали голоси 64,7 млн росіян, з них, за даними росЗМІ, 31,6 млн голосів, або практично половина, були «вкинуті» за рахунок вкидання бюлетенів та переписування підсумкових протоколів. І це не говорячи про фактичну відсутність опозиції, заборону вільних ЗМІ і переслідування опозиційних політиків та їх спонсорів. Спостерігачі від ОБСЄ та країн Заходу допущені не були.

Вперше так звані вибори пройшли на чотирьох частинах частково анексованих областей України. Так, путін начебто набрав у Херсонській області 88,12% голосів, Запорізькій області — 92,95%, Луганській — 94,12%, Донецькій — 95,23%. На окупованих територіях люди часто голосували у присутності російських військових та з українськими паспортами.

Отакі пересувні «виборчі дільниці» у окупованому Донецку

Вибори у росії 2024: підпали, зеленка та вибух

Протягом трьох днів на виборчих дільницях у росії в урни виливали зеленку, чорнило та фарбу, а також робили підпали. За підрахунками росЗМІ, лише до ранку 16 березня було порушено щонайменше 15 кримінальних справ про «перешкоджання у роботі виборчих комісій».

Наприклад, у Єкатеринбурзі під час спроби вилити зеленку поліція затримала викладачку Уральського федерального університету, доктора хімічних наук Емілію Носову. При цьому в Москві до СІЗО відправили 20-річну Аліну Невмянову, яка вилила зелену фарбу в урну для бюлетенів на Алтуф'ївському шосе, а в Петербурзі заарештували Олександру Карасьову, яка 15 березня кинула коктейль Молотова на ганок школи, де розташована виборча дільниця.

Зеленку (або чорнило) виливали або намагалися вилити на дільницях у Москві, Сімферополі, Волгоградській та Новосибірській областях, Ростовській області та Карачаєво-Черкесії. На ділянці в московському районі Мар'їно літня виборчиня залила в кабінку для голосування горючу рідину, підпалила її та почала знімати те, що відбувається.

17 березня у будівлі виборчої дільниці у Пермі стався вибух. Як повідомили у міністерстві територіальної безпеки Пермського краю, у туалеті ДК імені Солдатова відвідувачка підпалила петарду, внаслідок чого жінці відірвало руку.

Вибори у росії 2024: хто привітав путіна

Вітальну телеграму путіну поспішив відправити лідер Північної Кореї Кім Чен Ин.

Президент Венесуели Ніколас Мадуро назвав підсумки голосування в росії «тріумфом путіна та його політичного руху».

Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв привітав путіна «з переконливою перемогою». За його словами, висока явка виборців та підсумки голосування «яскраво показали безумовну довіру та рішучу підтримку населенням політичного курсу та програми» путіна.

Лідер Нікарагуа Даніель Ортега також надіслав привітання путіну, назвавши його «дорогим товаришем, братом і переобраним президентом» і заявивши, що розцінює його перемогу на виборах «як внесок у необхідну стабільність для людства».

Президент Болівії Луїс Арсе у привітанні заявив, що перемога путіна підтверджує «єднання хороброго народу росії навколо суверенітету та постійного розвитку».

Привітали путіна також президент Таджикистану Емомалі Рахмон, президент Гондурасу Сіомара Кастро, прем'єр М'янми Мін Аун Хлайн, міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес Паррілья.

Вибори у росії 2024 році: а що у інших диктаторів з результатами

Не дивлячись на свої «вражаючи результати» виборів, путіну ще є куди рости. Зокрема, на території країн колишнього срср деякі президенти мали такі результати:

  • 99,50% Сапармурат Ніязов (Туркменістан, 1992)
  • 98,73% Гейдар Алієв (Азербайджан, 1993)
  • 97,75% Нурсултан Назарбаєв (Казахстан, 2015)
  • 97,69% Гурбангули Бердимухамедов (Туркменістан, 2017)
  • 97,60% Емомалі Рахмон (Таджикистан, 1999)
  • 97,14% Гурбангули Бердимухамедов (Туркменістан, 2012)
  • 95,55% Нурсултан Назарбаев (Казахстан, 2011)
  • 92 ,12% Ільхам Алієв (Азербайджан, 2024)
  • 91,95% Іслам Карімов (Узбекистан, 2000)
  • 91,15% Нурсултан Назарбаев (Казахстан, 2005)
  • 90,92% Емомалі Рахмон (Таджикистан, 2020)
  • 90,76% Іслам Карімов ( Узбекистан, 2007)
  • 90,39% Іслам Карімов (Узбекистан, 2015)
  • 89,23% Гурбангули Бердимухамедов (Туркменістан, 2007)
  • 88,73% Ільхам Алієв (Азербайджан, 2008)
  • 88,72% Курманбек Бакієв (Киргизстан, 2005)
  • 88, 61% Шавкат Мирзийоєв (Узбекистан, 2016)

Вибори у росії 2024 році: скільки править путін у порівнянні з іншими диктаторами росії

Диктатор володимир путін вже перевершив за тривалістю правління йосипа сталіна. Останній правив 19 років проти 24 у путіна. Він наближається до правління Олександра I та Олександра II, які правили 25 та 26 років відповідно.

Читати на The Page