Верховний Суд примусив НБУ стягнути борги Коломойського у справі Приватбанку

Фото: НБУ

Фото: НБУ

Нацбанк України (НБУ) протестує проти рішення Верховного Суду щодо стягнення старих боргів Ігоря Коломойського з нині державного Приватбанку.

Йдеться про відхилення касаційної скарги НБУ на рішення судів попередніх інстанцій щодо відмови у зверненні стягнення на предмет іпотеки компанії «Гаджибей» Ігоря Коломойського, повідомили у пресслужбі НБУ.

Quote«Ми не погоджуємося з рішенням Верховного Суду та переконані, що воно суперечить нормам чинного законодавства. Таке рішення створює ризик, коли ексвласники Приватбанку зможуть уникнути відповідальності за невиконання взятих на себе зобов’язань», — стверджує начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Він також додав, що така позиція суду обмежує право кредитора на обрання будь-якого передбаченого законом способу задоволення кредиторських вимог.

За словами Григорчука, це створює правову невизначеність та порушує права не тільки Національного банку, але й інших кредиторів, які намагаються стягнути заборгованість у передбачений законом спосіб.

Контекст. У жовтні 2014 року компанія Коломойського надала НБУ в заставу дві земельні ділянки в Одеській області у якості забезпечення за кредитом рефінансування, який Приватбанк отримав до націоналізації.

Оскільки компанія «Гаджибей» не виконала взятих на себе зобов’язань майнового поручителя Приватбанку, то Нацбанк подав позов до Госпсуду Одеської області з метою стягнення заставного майна.

У жовтні 2018 року суд першої інстанції та у жовтні 2019 року суд апеляційної інстанції відхилили позовні вимоги Національного банку та обґрунтували свою позицію тим, що Нацбанк мав би стягувати заставу з компанії «Гаджибей» лише у разі неможливості списання коштів з банківських рахунків Приватбанку.


Заборгованість Приватбанку за кредитами рефінансування становить близько 7,6 млрд грн. Для погашення заборгованості банку в 2018 році НБУ подав 148 позовів проти його колишнього власника Коломойського (фінансового поручителя) і пов'язаних із ним 32 компаній – майнових поручителів. За цими позовами суди вже ухвалили 24 рішення на користь НБУ про звернення стягнення на предмет іпотеки на загальну суму 1,4 млрд грн. Законної сили набули 18 рішень, за якими виконавчі документи направлено до органів Державної виконавчої служби для примусового виконання.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини