Facebook Pixel

Рада заборонила феєрверки та петарди

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 7438 про посилення контролю за використанням і обігом піротехнічних виробів.

Документ забороняє використання, продаж і передавання феєрверків класів F2, F3 і F4 і встановлює вікові обмеження на продаж піротехнічних виробів. Окрім того, закон забороняє використовувати піротехнічні вироби, які можуть призвести до травмування, при поводженні з тваринами. Стрес, панічна атака, зупинка серця та загибель – так можуть відреагувати тварини на звуки піротехнічних виробів.

Також, згідно із законом, особи, що не досягли 16 років, не можуть купувати навіть дозволені піротехнічні вироби.

Особлива увага під час підготовки законопроєкту приділялася цивільним, які постраждали від воєнних дій, і військовим, які мають бойовий досвід і, як наслідок, мають або можуть мати надалі посттравматичний стресовий розлад. Феєрверки, шумові та світлові ефекти, які вони спричиняють, є тригерами для людей, які живуть із ПТСР.

Quote«Звукові та світлові ефекти від використання піротехнічних виробів через їхню подібність до звуків вибухів завдають шкоди психічному здоров’ю населення у воєнний час, особливо з огляду на частоту повітряних тривог на території країни та ймовірність ракетних обстрілів міст… Ухвалення цього закону — це крок назустріч нашим громадянам, які живуть в умовах війни, військовим і гуманності загалом», — заявили у ВР.
Подякувати 🎉