Facebook Pixel

Верховна Рада дозволила реєстратор «у смартфоні» і ввела «кешбек» за підроблені чеки

Парламент схвалив приватні реєстратори розрахункових операцій та збільшив штрафи за невидачу чеку. За закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» проголосували 237 депутатів.

Закон №1073 передбачає впровадження механізму компенсації вартості покупки споживачам — так звану норму про «кешбек». Вона набуде чинності 1 жовтня 2020 року. Споживач, який здійснив покупку на суму понад 100 грн та отримав несправжній чек, зможе отримати гроші назад.

Компенсація передбачена для товарів вартістю понад 100 грн. Щоб її отримати, потрібно буде направити скаргу в контролюючі органи, оформивши її в електронному кабінеті. Якщо виявиться, що чек в електронній формі не передали контролюючим органам, покупець поверне собі 100% вартість товару.

За несправжній чек або через його відсутність продавця оштрафують: на 100% від суми – якщо порушення перше, на 150% – за кожне наступне порушення. Закон також розширює перелік видів діяльності, для яких застосування реєстраторів розрахункових операцій стане обов'язковим.

У списку опиняться платники єдиного податку 2-4 груп, які продають технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту. Також стануть вимагати обов'язковий реєстратор для продажу ліків, виробів медичного призначення та наданні платних послуг у сфері охорони здоров'я.

Крім того, повинні будуть встановити РРО продавці ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Реєстратори також зроблять обов'язковими у роздрібній торгівлі вживаними товарами в магазинах, для діяльності ресторанів та кафе.

РРО також повинні будуть поставити туристичні агентства та оператори, готелі та інші об'єкти для тимчасового розміщення. Реєстратори будуть вимагати від продавців текстилю та обладнання для автотранспортних засобів (згідно з переліком Кабміну).

Водночас закон дозволяє використання як класичного, так і програмного реєстратора розрахункових операцій та скасовує монополію з боку держави на розробку програмних реєстраторів. Крім того, розроблений в приватному порядку РРО можна буде зареєструвати через електронний кабінет.

Загальні правила використання РРО почнуть діяти з 1 січня 2021 року одночасно зв збільшенням граничного обсягу доходу платників єдиного податку II групи з 1,5 до 2,5 млн грн. Вимоги закону не поширюватимуться на звичайних фізичних осіб та платників єдиного податку першої групи.

Подякувати 🎉