Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Pfizer проти Moderna. Який із препаратів проти коронавірусу захищає краще та довше

Вчені порівняли, наскільки ефективні Pfizer і Moderna проти коронавірусу з плином часу. Фото: Marco Verch Professional Photographer / Flickr

Вчені порівняли, наскільки ефективні Pfizer і Moderna проти коронавірусу з плином часу. Фото: Marco Verch Professional Photographer / Flickr

Чиновники з різних організацій охорони здоров’я постійно наголошують на тому, що вакцини проти коронавірусу компаній Pfizer і Moderna однаково ефективні. Проте останні дослідження показали, що це не зовсім правда, пише видання NYT.

Дослідження The New England Journal of Medicine свідчить, що ефективність препарату Pfizer-BioNTech становить 88,8% проти 96,3% в Moderna. Експерти проаналізували результати 5000 медпрацівників у 25 штатах США.

Центр з контролю та профілактики захворювань оприлюднив дані свого останнього дослідження. Воно показало, що ефективність Pfizer-BioNTech проти госпіталізації впала за чотири місяці після введення другої дози препарату з 91 до 77%. Проте Moderna за той самий час не втратила жодного відсотка.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Ще одна група дослідників опублікувала свої висновки з цього питання в журналі JAMA Network Open. Вони з’ясували, що в людей, які отримали вакцину Moderna, вироблялося більше антитіл — 68,5 мікрограма на мілілітр проти 45,9 у вакцинованих Pfizer. У осіб старше 50 років вироблялося менше антитіл порівняно з представниками молодших вікових груп — 31,1 мікрограма на мілілітр проти 59 відповідно. У вакцинованих Moderna такої залежності виявлено не було.

Також порівняння ефективності проводилися в Катарі, клініці Майо в Міннесоті та кількох інших штатах США. Усі вони свідчать про одне: ефективність Moderna від тяжкого перебігу хвороби варіюється в межах 92 — 100%, водночас Pfizer у кожному з випадків відстає на 10-15 процентних пунктів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Біостатист з Університету Еморі в Атланті Наталі Дін зазначила, що ця різниця невелика й обидві вакцини дуже ефективно попереджають госпіталізацію. За її словами, різницю в ефективності можна пояснити низкою факторів, зокрема місцеперебуванням щеплених осіб, їхнім віком та тривалістю перерви між введенням доз. Наприклад, Pfizer почали вакцинувати раніше, тому її отримали люди похилого віку та медпрацівники. Імунітет швидше слабшає в людей похилого віку, і зниження ефективності вакцини в цій групі може створили помилкове враження про захист, який надає цей препарат, пояснила Дін.

Зважаючи на здобуті дані, Білл Грубер, старший віцепрезидент Pfizer, сказав, що він «не впевнений, що різниця дійсно є». Він вважає, що наразі немає достатньої кількості даних, щоб можна було остаточно робити таку заяву.

Контекст. Раніше цього місяця Moderna оголосила про роботу над єдиною вакциною, яку можна буде використовувати як експериментальне щеплення проти грипу та водночас бустерну дозу проти коронавірусу. Виробник запланував щорічно її оновлювати й адаптувати до різних респіраторних захворювань.

Минулого тижня американські фармацевтичні гіганти Pfizer і Moderna заявили про те, що захист їхніх вакцин проти коронавірусу з плином часу слабшає, та наголосили, що потрібна ревакцинація.

Коментарі

Всі новини