Facebook Pixel

Курс гривні послабився до 28 за долар США

Торги на міжбанківському валютному ринку завершилися продовженням послаблення національної валюти, курс якої пробив психологічний рівень — 28 грн за долар США.

Від початку торгів дилери орієнтували клієнтів на коридор щодо долара в межах 27,80 — 27,99 грн, повідомляє minfin.

Торги доларом розпочалися активно. Угоди йшли лотами до $1 млн на тлі підвищеного попиту на долар.

Опівдні на ринку з'явився НБУ з продажем долара у форматі «запит найкращого курсу» за ціною від 27,95 грн і вище. Це трохи знизило ажіотаж на ринку, але кардинально проблему поки що не розв'язало. НБУ здійснив валютну інтервенцію в обсязі приблизно $50 млн.

Після 15:00 Національний банк повторно виходив із продажами за ціною приблизно 27,98 грн і закривав попит через «запит найкращого курсу» за заявками покупців.

Попит на долар формують спекулянти в українські суверенні боргові зобов'язання, що виводять капітал на тлі посилення монетарної політики ФРС.

«До загального руху з відтоку капіталу приєдналися локальні інвестори, які вважають за краще пересидіти військові та політичні ризики в «тихій гавані», — вважає Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики Forex club.

Попит на долар також підігрівають енергетики, надолужуючи покупки кінця минулого року щодо газу та вугілля, виробники харчових продуктів та інші підприємства, які через високі ціни на газ змушені тимчасово зупиняти виробництво.

Також активізувалися імпортери через високі локальні ціни на продукти та товари й можливість їхнього дешевшого імпорту.

«Наступного тижня тренд на послаблення збережеться, і після торгів на рівні 28 курс може рушити в зону 28,2 — 28,3 грн за долар. Багато залежатиме від стримування тенденції з боку НБУ та активності нерезидентів з енергетиками», — спрогнозував Шевчишин.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉