Валютна іпотека: українці залишаться зі своїми квартирами до весни 2021 року

Українці не втратять житло через прострочення кредиту до квітня 2021 року. Фото: Unplash

Українці не втратять житло через прострочення кредиту до квітня 2021 року. Фото: Unplash

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в інвалюті» №3640.

«За» проголосували 297 народних депутатів.

Так, мораторій на стягнення майна громадян, яке представлено як забезпечення валютних іпотечних кредитів, продовжено до 21 квітня 2021 року. Із закону виключили положення, згідно з яким майно могли вилучати без згоди власника, зокрема за договорами іпотеки або кредитними договорами. Також не зможуть відбирати житло у громадянина в тому разі, якщо це його єдине місце проживання.

Telegram Logo

Контекст. Рада 16 червня продовжила мораторій на стягнення за валютними іпотечними кредитами до 2022 року. Президент Володимир Зеленський повернув його на доопрацювання без підпису. Законом пропонувалося продовжити мораторій до 1 січня 2022 року. Зеленський запропонував виключити із закону пункт 2, який розширює предмет мораторію.

За словами першого заступника голови Ради Руслана Стефанчука, Зеленський не підписав той закон через його окремі положення, які «не узгоджуються з Конституцією України та законами України». Наприклад, у законі чітко не визначено коло умов і боржників, щодо яких діятиме заборона на відчуження майна.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини