Facebook Pixel

ВАКС заочно заарештував ексміністра МОЗ Степанова: чому так сталось

14 вересня стало відомо, що ВАКС заочно заарештувала Максима Степанова, колишнього міністра охорони здоров’я України. Його підозрюють у привласненні 450 млн грн, коли він очолював «Поліграфічний комбінат «Україна».

Про це пише САП.

Як, за версією НАБУ, Степанов обкрадав ДП «Поліграфкомбінат» Україна»

У 2013 році Степанов створив в Естонії компанію, оформивши на неї двох підставних громадян Естонії. Через цю компанію Степанов закуповував матеріали для виготовлення бланків документів (паспорти громадян України, ID-карти, посвідчення водія тощо) за цінами, в 4-6 разів вищими за ринкові. Упродовж 2013 -2016 років через цю схему група зловмисників заволоділа коштами на суму 450 млн грн.

Також НАБУ підозрює Степанова у відмиванні вкрадених коштів. Зокрема, він продав акції підприємства, що не працювало, за $1,35 млн, або в 13 разів дорожче за їхню ринкову вартість. Також Степанов запатентував імплантовані захисні елементи, що використовуються в українських паспортах. Отже, кожен громадянин, отримуючи документи, не лише переплачував вартість унаслідок завищень під час закупівель, але й «донатив» чиновнику за його «інтелектуальний внесок».

У викритті злочину НАБУ допомагали правоохоронці з Естонії та Франції.

Нагадаємо, що Максим Степанов був призначений міністром охорони здоров'я 30 березня 2020 року в розпал пандемії коронавірусу. Він закінчив Донецький державний медуніверситет імені Максима Горького, але працювати лікарем не став. Степанов, зокрема, був заступником голови державної податкової адміністрації. Після того як отримав ще й економічну освіту, очолив раду директорів «Республіканського правового союзу». Пізніше став першим заступником голови Одеської ОДА, потім упродовж п'яти років обіймав посаду директора поліграфічного комбінату. У 2016-му він виграв конкурс на посаду голови Одеської облдержадміністрації.

18 травня 2021 року Максима Степанова відправили у відставку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉