Facebook Pixel

ПВК «Вагнера» намагається придбати зброю через Малі — Держдеп США

ПВК «Вагнер» намагається придбати зброю через Малі — Держдеп США фото: Reuters

ПВК «Вагнер» намагається придбати зброю через Малі — Держдеп США фото: Reuters

Державний департамент США в понеділок, 22 травня 2023 року, заявив, що російська ПВК «Вагнера» намагається приховати свої зусилля з придбання військового обладнання для використання в Україні, додавши, що Вашингтон був поінформований про те, що найманці намагаються перемістити придбану зброю через Малі, щоб допомогти росії в її війні. Про це інформує агенція Reuters.

Quote«Вагнер» готовий використовувати фальшиві документи для таких транзакцій. Є ознаки того, що «Вагнер» намагався придбати військові системи в іноземних постачальників і направити цю зброю через Малі як третю сторону. Ми ще не бачили жодних ознак того, що ці придбання було завершено або виконано, але ми уважно стежимо за ситуацією», — заявив речник Держдепу Метью Міллер.

Він сказав, що Вашингтон запровадив санкції проти низки осіб і організацій, які підтримують військові операції «Вагнера», і сказав, що Сполучені Штати незабаром матимуть більше, чим поділитися.

Натепер коментарі уряду Малі відсутні.

Західні країни висловлюють занепокоєння щодо діяльності ПВК «Вагнера» в Малі з кінця 2021 року. Західноафриканська країна, лідери якої захопили владу внаслідок державного перевороту 2021 року, і росія раніше стверджували, що її силовики не найманці, а інструктори, які допомагають місцевим військам обладнанням, купленим у росії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉