Facebook Pixel

У Житомирській ОДА намітили для продажу 200 ділянок легального видобутку бурштину

Фото: «Новини Волині»

Фото: «Новини Волині»

У Житомирській області готують ділянки для легального видобутку бурштину. Спецдозволи на розробку продаватимуться на аукціонах в системі ProZorro. Про це повідомила пресслужба Житомирської ОДА.

Державна служба геології та надр запропонувала механізм оперативного формування ділянок. Так, первинне їх виділення здійснюється за результатами обробки космічних та аерофотознімків, на яких чітко видно зони проведення робіт і щільність виробок.

Після цього просторове розміщення (координати кутових точок) виділених ділянок зіставляється з інформацією про межі ділянок, на які вже видано спеціальні дозволи. Уточнюється їх типова геологічна характеристика, яка узгоджується з органами місцевого самоврядування, аби не було обмежень щодо надання в користування виділених ділянок.

Telegram Logo

Застосування такого механізму дало можливість сформувати 200 ділянок площею 10 га кожна.

whatsapp-image-2020-02-24-at-092641.jpeg

Контекст. 4 лютого Верховна Рада прийняла законопроєкт про зниження ставки рентної плати на видобуток бурштину з 25% до 10% з 2022 року.

Наприкінці 2019 року президент Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким вводяться єдині дозволи на геологорозвідку надр з подальшим видобуванням бурштину на п'ять років на ділянки площею до 10 га.

Україна займає друге місце в світі за запасами бурштину. При цьому офіційно його щорічно видобувається близько чотирьох тонн, що, за оцінками, становить 5% реального видобутку.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини