Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Європі рекордно зріс попит на готівкові євро – результат карантину

Фото: Flickr

Фото: Flickr

За даними Європейського центрального банку (ЄЦБ), під час карантину у Європі рекордно зріс попит на готівкові євро. Станом на 10 квітня в обігу в єврозоні перебувало 1,33 трлн євро готівки. Це на 41,2 млрд євро більше, ніж місяцем раніше, коли у Європі на початку березня почали масово вводити карантинні заходи. Це стало рекордним приростом обороту готівкових євро з часів фінансової кризи 2008 року, коли за чотири тижні обіг готівки зріс на 41,4 млрд євро.

Обіг готівки зріс, попри рекомендації лікарів обмежувати під час епідемії COVID-19 поводження з паперовими грошима, на яких може перебувати коронавірус. Влада ЄС припускає, що зростання популярності готівки, ймовірно, пов'язане з тим, що люди знімають більше грошей з банкоматів, формуючи запас на чорний день.

Контекст. Для недопущення розповсюдження коронавірусу Нацбанк запропонував перевести виплати (пенсії, субсидії тощо) у безготівкову форму. Але глава «Укрпошти» Ігор Смілянський зазначив, що подібна ініціатива не може бути виконана в повному обсязі, адже транспортне сполучення між селами та райцентрами зупинено через карантин.

НБУ протягом двох тижнів триматиме у сховищі отриману від банків готівку для того, щоб убезпечити своїх працівників, після чого дезінфікуватиме гроші та пускатиме в обіг.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини