Для висотних будівель. В уряді пояснили кредит в Австрії для закупівлі пожежної техніки

Фото: «Пожмашина»

Фото: «Пожмашина»

У Міністерстві внутрішніх справ України заявили, що уряд України веде переговори щодо отримання товарного кредиту на 250 млн євро в Австрії для закупівлі пожежної техніки, адже техніка для гасіння пожеж і рятування людей у висотних будівлях в Україні ніколи не вироблялася й не виробляється зараз.

Для розв'язання цієї проблеми Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) шукає шляхи фінансування закупівлі підйомної пожежно-рятувальної техніки, заявили The Page у пресслужбі міністерства.

Там також зазначили, що ДСНС проводить попередні консультації з провідними європейськими виробниками щодо можливості постачання пожежної техніки для гасіння пожеж і рятування людей у висотних будівлях, зокрема із залученням пільгових кредитів і локалізацією виробництва на території України, що дасть можливість знизити його вартість і створити нові робочі місця.

Telegram Logo

На зауваження про те, що виробництвом пожежної техніки в Україні займається підприємство «Пожмашина», у пресслужбі зазначили, що воно є виробником різнотипних пожежних автоцистерн та іншої спеціальної (зокрема сільськогосподарської) техніки, крім техніки для гасіння пожеж і рятування людей у висотних будівлях.

Quote«Також наголошуємо, що всі закупівлі пожежно-рятувальної техніки ДСНС здійснюються відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», — додали в пресслужбі.

Натомість перша заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлія Свириденко повідомила The Page, що в Мінекономіки відсутня інформація щодо кредитної лінії на 250 млн євро на 10 років на цільову закупівлю пожежної техніки австрійського виробництва.

Вона також нагадала, що Мінекономіки розробило й подало на розгляд Кабміну доопрацьований проєкт постанови уряду «Про реалізацію експериментального проєкту щодо здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з використанням нецінового критерію оцінювання», яким передбачено створення сприятливих умов для розвитку вітчизняних підприємств машинобудівної галузі із залученням механізмів публічних закупівель.

Контекст. Раніше промислова компанія «Пожмашина» відреагувала на те, що уряд України веде переговори щодо отримання товарного кредиту на 250 млн євро в Австрії для закупівлі пожежної техніки, попри те, що її виробництвом в Україні займається «Пожмашина». Так, генеральний директор підприємства Олег Авер’янов заявив The Page, що трудовий колектив готовий до страйків. Він також розповів, як на підприємстві ставляться до такого рішення Кабміну.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини