Facebook Pixel

В Україні зроблять першу німецьку БМП Lynx

Нещодавно компанія Rheinmetall з Німеччини та Українське оборонне підприємство АТ офіційно оголосили про запуск першого цеху з обслуговування та виробництва бронетехніки у рамках спільного підприємства. Цей цех вже розпочав технічне обслуговування та ремонт бойових машин піхоти Marder, а потім планує займатися і основними бойовими танками Leopard.

У рамках співробітництва між Україною та Німеччиною у сфері виробництва зброї також було досягнуто угоди про запуск виробництва бронемашин Lynx. На конференції з відновлення України було оголошено початок виробництва цієї бронетехніки. Олександр Камишін, міністр стратегічних галузей промисловості, повідомив виданню Handelsblatt про плани випустити першу Lynx вже цього року.

Хоча у виданні згадується про запланований старт виробництва бронемашин Lynx вже цього року, Камишін зазначає, що обговорення у цьому напрямі досі не завершено. Він вказує на те, що успіх виробництва цієї бронетехніки для України залежить від фінансової підтримки Федерального уряду Німеччини.

У виданні також зазначається, що якщо сторони матимуть змогу досягти конкретної угоди, то вже наступного року в Україні може бути побудована «значна кількість» бронемашин Lynx. Камишін наголошує, що це надає чудову можливість для виробників провести тестування та вдосконалення свого озброєння у складних умовах бойових дій.

Що цікаво, видання відзначає, що Україна поки не має у планах рухатися в напрямку виробництва основних бойових танків з Rheinmetall, нагадуючи, що німецька компанія серед своїх пропозицій назвала їхній новітній основний бойовий танк KF51 Panther — але Камишін наголосив, що бронетранспортери для України важливіші.

Подякувати 🎉