Facebook Pixel

В Україні з’явився портал повідомлень про сексуальне насильство над дітьми

В Україні запустили першу онлайн-платформу повідомлень StopCrime про матеріали, що пов’язані із сексуальним насильством над дітьми.

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Портал створений Міністерством цифрової трансформації та Департаментом кіберполіції спільно з ВГО «Магнолія».

Повідомити про можливий злочин на тему сексуального насильства над дітьми в інтернеті можна за посиланням: https://stopcrime.ua/net-crime

Quote«Ми співпрацюємо з європейськими партнерами, щоб створити безпечний простір для дітей в цифровому середовищі. Портал онлайн-звернень StopCrime — це нова можливість захистити права громадян в інтернеті, яка доступна в більшості країн ЄС і тепер реалізована в Україні. Розвиток таких гарячих ліній передбачений в тому числі і європейською Стратегією Кращого інтернету для дітей», — зазначила заступниця міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

Повідомлення можна надіслати анонімно, головне — надати посилання, де розміщено контент.

Що відомо про роботу «Магнолії» та кіберполіції на онлайн-платформі StopCrime

Громадська організація «Магнолія» буде збирати, аналізувати і передавати інформацію до Департаменту кіберполіції та в Інтерпол для подальшого розслідування та блокування контенту, що може становити загрозу.

Quote«Портал StopCrime запустили, щоб захистити дітей від сексуального насильства в інтернеті та забезпечити безпеку в онлайн-середовищі. Люди можуть залишити повідомлення про такі випадки та дізнатися більше про безпеку в Інтернеті. Підтверджена інформація негайно передаватиметься правоохоронним органам, щоб провести розслідування та викрити й покарати зловмисників», — підкреслив начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець.

Громадська організація «Магнолія» відповідає за обробку онлайн-звернень і розслідуватиме вчинені злочини проти дітей, зокрема сексуальне насильство в мережі. Вона також є членом міжнародної мережі гарячих ліній повідомлення про сексуальне насильство над дітьми онлайн – INHOPE. Мінцифра почала консультації з INHOPE ще до початку повномасштабного вторгнення.

Quote«Сексуальне насильство над дитиною в інтернеті — це окремий вид злочину, що не має кордонів, і протидіяти цій злочинності можливо тільки у тісній співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Департаментом кіберполіції Національної поліції України», — повідомляє Євгенія Ткаченко, президентка громадської організації «Магнолія».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉