Facebook Pixel

В Україні стартувала інформаційна кампанія про сексуальне насильство під час війни — відео

У понеділок, 19 червня, в Україні стартувала інформаційна кампанія про сексуальне насильство, пов'язане з війною. Її мета — привернути увагу до проблеми та поінформувати українців про можливість звернутися до Центрів допомоги врятованим (ЦДВ), йдеться в пресрелізі організації.

Кампанія стартувала в Міжнародний день боротьби із сексуальним насильством в умовах війни, її організували Офіс віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

Центри допомоги врятованим працюють у Києві, Львові, Запоріжжі, Дніпрі, Чернівцях, Мукачеві, Одесі, Кропивницькому, Полтаві. Мобільні центри є в Харкові та Херсоні.

ЦДВ безплатно надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від війни, зокрема постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Також фахівці консультують щодо гуманітарної та медичної допомоги, пошуку тимчасового прихистку, розв’язання юридичних питань внутрішньо переміщених осіб. Натепер вони допомогли 17 тис. постраждалих.

Quote«Центри допомоги врятованим — це комплексна підтримка, орієнтована винятково на потреби постраждалих. Свого роду місток між травматичним досвідом людини та готовністю, можливо, у майбутньому свідчити. Тому так важливо, щоб якомога більше громадян знали про існування таких сервісів, зверталися за допомогою й відчували себе безпечно. Відновлення справедливості починається з турботи про кожного постраждалого, їхнього повернення до нормального життя», — зазначає Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Ефективно допомогти врятованим від сексуального насильства, пов’язаного з війною, можуть винятково кваліфіковані спеціалісти. Це стосується не тільки постраждалих від зґвалтування, а й від погроз і спроб зґвалтування, каліцтва статевих органів, примусу до спостереження за сексуальним насильством над іншими людьми.

Що відчувають врятовані від сексуального насильства — відео

У соціальному роліку, що став частиною кампанії, показано відчуття врятованих від сексуального насильства. Відео розповідає про важливість підтримки близьких для постраждалих та отримання професійної допомоги.

Офіс Генерального прокурора України на сьогодні зафіксував 208 фактів сексуального насильства, пов’язаного з війною, а Центри допомоги врятованим — понад 100. Проте реальна кількість постраждалих може бути в 10 — 20 разів більшою, говорить Праміла Паттен, спецпредставниця генсекретаря ООН із питань сексуального насильства в умовах конфліктів.

Подякувати 🎉