Facebook Pixel

В Україні встановили першу «децентралізовану» електростанцію

У вівторок, 7 лютого, Агентство США з міжнародного розвитку USAID передало Україні газотурбінну мобільну електростанцію потужністю 28 МВт. Її встановили на одному з об'єктів критичної інфраструктури, повідомляє пресслужба Міненерго.

Quote«Встановлення цієї турбіни стане першим практичним кроком з реалізації Стратегії Міністерства енергетики України щодо децентралізації енергосистеми», — заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

Мобільна електростанція, вироблена у США компанією General Electric. Подібні станції можуть забезпечити живлення об’єктів критичної інфраструктури, що дозволить постачати населення електроенергією та теплом.

Мобільна електростанція у зібраному вигляді

Мобільна електростанція у зібраному вигляді

Як пояснили в Енергоатомі, газотурбінна станція збільшить доступну генерувальну потужність на 28 МВт. Вона дозволить швидко відновлювати живлення власних потреб АЕС у разі їхнього знеструмлення. 28 МВт – це більше, ніж маневрова (така, що дозволяє швидко реагувати на зміни та пікове навантаження) потужність одного атомного енергоблока ВВЕР-1000. Мобільну електростанцію встановлено на одному з об’єктів критичної інфраструктури України та під’єднано до електромережі, найближчим часом вона розпочне роботу.

Нагадаємо, 31 січня 2023 року в Ірпені почала роботу перша в Україні газотурбінна електростанція.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉