Facebook Pixel

В Україні розробили проект створення національної мережі водневих заправок

Toyota Mirai. Фото: ru.toyota.ee

Toyota Mirai. Фото: ru.toyota.ee

В Україні спростили ввезення водневих автомобілів і відпрацювали механізм їх документального оформлення. Перша воднева заправка з'явиться в країні вже в 2022 році.

Про це Greendeal повідомив президент асоціації «Українська воднева рада» Олександр Репкін.

«Сертифікований перші водневі автомобілі в Україні, ми фактично вирішили chicken-and-egg problem. Чому не будують водневі заправки? Тому що немає машин на водні. А чому немає машин? Тому що немає водневих заправок.

Telegram Logo

Команда «Української водневої ради» вирішила цю майже філософську проблему, коли на початку вересня сертифікувала перший в країні водневий автомобіль. Основа для подальшого розвитку інфраструктури для водневого транспорту в Україні була закладена», — cказав він.

За його словами, процес першої сертифікації був дещо складним, але зараз документальна складова ввезення в Україну водневих авто прискорена.

«Зараз« Український водневий рада »вже відпрацювала механізм документального оформлення водневих авто. До нас в «Українську водневу раду» звертаються підприємці, що спеціалізуються на створенні водневої інфраструктури та будують заправні станції по всьому світу.

Вони вже готові створювати заправки для водневих авто і в Україні. Ми очікуємо, що перша воднева заправка з'явиться в країні в наступному році», — розповів Репкін.

В асоціації заявили, що японські Toyota Mirai, які ввезли в Україну, працюють на водневому паливному елементі, який виробляє енергію для електродвигуна.

«Це технічне рішення дозволяє повністю відмовитися від двигуна внутрішнього згоряння. Крім СО2, автомобілі на традиційному паливі викидають в атмосферу оксид азоту та оксид сірки, які мають вкрай негативний вплив на здоров'я людини і стан навколишнього середовища.

На противагу бензину, водень не дає ніяких шкідливих викидів і повертається в навколишнє середовище у вигляді води і тепла», — заявили в асоціації.

Коментарі

Всі новини