Мобільні центри реабілітації: як українцям надають допомогу в невеликих містах

Сьогодні, 16 жовтня, у Василькові Київської області відкрили мобільний реабілітаційний модуль для ветеранів та ветеранок, а також постраждалих від війни цивільних.

Благодійний фонд «Майнді» має на меті побудувати такі центри по усіх невеликих містах України, тому що дістатися до обласного центру по допомогу не завжди просто.

Мобільний центр реабілітації у Василькові. Джерело: Noblet Media

Мобільний центр у Василькові — вже другий проєкт фонду. Перший центр побудували в Овручі Житомирської області у січні 2024 року.

«Сьогодні питання реабілітації та відновлення здоров’я як ветеранів, так і цивільних, що постраждали від війни, є одним із пріоритетних викликів для нашої країни. Саме тому реабілітаційні послуги мають бути доступними для всіх, незалежно від місця проживання, включаючи найвіддаленіші громади», — зазначив заступник міністра охорони здоровʼя Олександр Порхун.

В модульному будинку декілька приміщень для фізичної та психосоціальної реабілітації. Тут працюють психологи, лікарі та кейс-менеджери. В центрах налаштовані на довготривалу реабілітацію, коли людина вже завершила лікування в медзакладі і потребує подальшої роботи.

«Це не просто медичний заклад, а місце, де люди отримують шанс на повне відновлення та повернення до нормального життя», — зазначив керівник фонду «Майнді» Тарас Єрмаков.

Центр обладнаний всім необхідним для фізичної та психосоціальної реабілітації. Джерело: Noblet Media

Модульний реабілітаційний центр побудовано повністю безбар’єрним. Тут все влаштовано так, щоб люди з інвалідністю почувалися комфортно.

«Безбарʼєрність — це філософія суспільства рівних можливостей, запропонована першою леді Оленою Зеленською. Проєкт зі встановлення мобільних реабілітаційних модулів цю філософію матеріалізує як мінімум у двох вимірах: у повністю безбар’єрному просторі, де буде зручно різним людям, та у доступній послузі з відновлення, за якою не потрібно їхати в обласний центр», — сказала Оксана Збітнєва, голова громадської організації «Безбар’єрність», яка також долучилася до проєкту.

Щоб стати пацієнтом реабілітаційного модуля у Василькові, необхідно заповнити онлайн-форму за посиланням.

Читати на The Page