В обмін на подорожчання квитків «Укрзалізниця» обіцяє нові вагони

«Укрзалізниця» обіцяє у 2020 році купити 26 вагонів за 600 млн грн і модернізувати 40 вагонів на загальну суму 500 млн грн. Понад половину коштів (700 млн грн) планують отримати від подорожчання квитків.

Ціни будуть піднімати щомісяця на 2% – з 1 березня 2020 року, на усі категорії вагонів, крім першого класу «Інтерсіті+», пише пресслужба «Укрзалізниці».

У компанії говорять, що пасажирські перевезення з року в рік залишаються збитковими та фінансуються за рахунок перехресного субсидування з доходів від вантажних перевезень.

У 2020 році «Укрзалізниця» очікує отримати збитки від пасажирських перевезень до 14,3 млрд грн.

Quote«Востаннє пасажирські тарифи переглядалися восени 2018 року. Відтоді значно подорожчали суцільнокатані колеса для пасажирських вагонів (+64%), запасні частини до вагонів (+35%) та інша промислова продукція, необхідна для забезпечення пасажирських перевезень», — повідомляють у пресслужбі підприємства.

Контекст

  • Згідно з планами «Укрзалізниці», у 2020 році тарифи на пасажирські перевезення зростуть на 22%, а ціна вантажоперевезень – на 8,5%. Капітальні інвестиції стануть найбільшими за останні десять років і складуть 20,1 млрд грн.
  • Компанія планує розділитися на три оператори — вантажний, пасажирський та інфраструктурний протягом наступних двох років.
  • На початку вересня президент Володимир Зеленський доручив Кабміну до кінця цього року розробити план щодо зміни структури «Укрзалізниці». Відповідальними він призначив прем'єр-міністра Олексія Гончарука та міністра інфраструктури Владислава Криклія.
  • Підприємство планує запустити процес виходу на біржу. Глава компанії Євген Кравцов вважає, що це може залучити кошти за навигіднішою ставкою у перерахунку на акцію. IPO також вбереже компанію від ризиків, які можливі за наявності одного стратегічного інвестора.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Дві причини, чому українці будуть масово виїжджати з країни — голова асоціації працевлаштування

Низькі заробітні плати в Україні і відновлення промислового виробництва в розвинених державах ЄС стануть причинами трудової міграції українців.

«Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів для прикордонної служби України

Суднобудівний завод компанії «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів за французьким контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Чисті резерви НБУ досягли $16,5 млрд

Розмір чистих золотовалютних резервів Національного банку України після виплати $1 млрд за бондами під гарантії США склали $16,5 млрд.