Facebook Pixel

«День свободи» – в Англії з 19 липня скасовані коронавірусні обмеження

Борис Джонсон. Фото: скріншот відео BBC

Борис Джонсон. Фото: скріншот відео BBC

З 19 липня в Англії, де проживає 85% населення ВеликоЇ Британії, скасовуються останні коронавірусні обмеження. Люди можуть відвідувати театри, концертні майданчики та нічні клуби, спортивні стадіони можуть приймати необмежену кількість глядачів. Скасована урядова рекомендація працювати з дому, і припинив діяти обов'язковий масочний режим у місцях скупчення людей.

Водночас уряд рекомендував нічним клубам і стадіонам вимагати у відвідувачів на вході сертифікати про вакцинацію.

Британські ЗМІ заздалегідь назвали 19 липня «Днем свободи».

Telegram Logo

Після спалаху альфа-штаму коронавірусу наприкінці минулого року Велика Британія з січня ввела жорсткі коронавірусні обмеження, фактично могли працювати тільки супермаркети.

Зняття обмежень відбувалося поступово, у міру зростання кількості вакцинованих у країні. Спочатку останні обмеження передбачалося зняти наприкінці червня, однак у зв'язку з поширенням у країні штаму «Дельта» було ухвалено рішення перенести «День свободи» на кілька тижнів, щоб більше людей змогли зробити щеплення.

Зараз перше щеплення в Сполученому Королівстві отримали 87% усіх повнолітніх, а повністю вакциновані 66% таких осіб. У країні використовуються головним чином препарати Pfizer і AstraZeneca.

В останні тижні в країні швидко зростає число щодня виявлених випадків зараження коронавірусом. Кількість госпіталізацій і смертей також зростає, але набагато повільніше. Англійські експерти вважають, що так відбувається через вакцинацію.

Місцеві ЗМІ зазначають, що зняття обмежень стало зрештою результатом тиску на уряд із боку бізнесу.

Уряд визнає, що змушений піти на зняття обмежень внаслідок величезного економічного збитку, який пов'язаний із локдауном. Прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що в 2020 році на тлі пандемії загальний обсяг державних запозичень зріс уп’ятеро — до $410 млрд, а держборг нині складає майже 100% ВВП — це найвищий показник за останні 60 років. Влада має намір із вересня перестати виділяти додаткові кошти бізнесу, за рахунок яких працівникам компенсувалася втрата зарплат.

Джонсон сказав, що уряд готовий до повторного карантину, але піде на нього тільки в разі істотного погіршення ситуації з коронавірусом або появи нового особливо небезпечного штаму. Він підкреслив, що зняття обмежень не означає закінчення пандемії, коронавірус залишається дуже серйозною загрозою. Але уряд сподівається, що люди самі більше дбатимуть про безпеку свою й оточуючих.

Повідомляється, що у вересні розпочнеться вакцинація всіх охочих третьою, бустерною дозою.

Контекст. Велика Британія першою в світі почала вакцинацію проти коронавірусу 8 грудня 2020 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини