Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Зеленського розкрили причини падіння гривні та високої інфляції

Устенко розповів, чому впала гривня та зросла інфляція. Фото: Facebook / Олег Устенко

Устенко розповів, чому впала гривня та зросла інфляція. Фото: Facebook / Олег Устенко

Падіння гривні тимчасове, а зростання інфляції в Україні спричинили зовнішні економічні чинники. Про це в ефірі телеканалу «Дом» заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко.

Інфляція в Україні

Устенко наголосив, що висока інфляція нині спостерігається в усьому світі.

Quote«І ніколи не було такої (малої — The Page) різниці між інфляцією України та розвинутих країн, зокрема США. Диференціал — лише 3 процентні пункти: наша — 10%, їхня — 7%», — уточнив радник президента.

Устенко нагадав, що показник інфляції на кінець поточного року встановлений на рівні 6,2%. Однак він визнав, що цього буде важко досягти, оскільки в Україні «так звана імпортована інфляція».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Імпортована інфляція — це та інфляція, на яку не впливає центробанк будь-якої країни, у нашому разі — Національний банк України. Вона завозиться нам до країни, вона йде із зовнішнього контуру», — пояснив радник.

За словами Устенка, світову інфляцію посилюють два основні чинники: подорожчання енергоносіїв і ймовірне зростання цін на сільськогосподарську продукцію. Найсильніше на собі відчують наслідки цього явища країни, які входять до економік, що розвиваються.

Падіння гривні

Падіння курсу національної валюти, яке спостерігається нині, Устенко пояснив коливаннями в короткостроковому періоді.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Щодо довгострокових змін ми перебуваємо в зоні комфорту: у нас понад $30 млрд золотовалютних резервів, вони перекривають чотири місяці нашого імпорту. А переживати треба, якщо це менш ніж три місяці. У нас же перекриття імпорту золотовалютними резервами — чотири місяці, навіть трохи більше», — підсумував радник глави держави.

Контекст. Раніше цього місяця радник президента Олег Устенко спрогнозував, що в сировинній продовольчій групі товарів інфляція може становити від 10 до 20% у 2022 році, що прискорить інфляцію в Україні до 8-10%.

Згідно з прогнозом Українського інституту майбутнього (UIF), основні ризики в українській економіці на 2022 рік такі: глобальна інфляція, підвищення волатильності на фінансових ринках, найвищі ціни на енергоресурси, стагфляція, згортання програм стимулювання.

Коментарі

Всі новини