Facebook Pixel

Гривня впала нижче за 28 грн за долар: політ триває

На 18 січня Нацбанк встановив офіційний курс гривні щодо долара на рівні 28,12 грн. Проти попереднього банківського дня, 17 січня, гривня подешевшала одразу на 17 копійок.

Востаннє курс опускався нижче за 28 грн 25 квітня минулого року.

kurs-18.jpg

Валютні торги в понеділок, 17 січня, відкрилися котируваннями, на яких за долар пропонували на 5,5 копійки більше, ніж на час закриття останніх торгів минулого тижня. Під час торгів попит на валюту постійно перевищував пропозицію.

НБУ двічі продавав суттєві обсяги валюти. Перший раз – $100 млн по 28,11 грн, другий – $50 млн по 28,15 грн. Але це лише трохи пригальмувало падіння гривні.

Експерти зазначають, що динаміка валютних торгів багато в чому визначається девальваційними очікуваннями, що склалися зараз у бізнес-середовищі. Тому експортери не поспішають продавати валюту, очікуючи її подальшого подорожчання.

Завершилися торги вже після встановлення офіційного курсу на 18 січня (це відбувається о 15:30). Котирування досягли рівня 28,27 — 28,29 грн за долар. Тому є велика ймовірність, що 18 січня падіння гривні триватиме.

Нацбанк здатний значною мірою заспокоїти валютний ринок. Для цього в нього зараз є два інструменти:

  • продаж валюти в значних обсягах;
  • зв'язування «вільної» гривні на ринку через підвищення норм резервування на коррахунках банків за гривневими пасивами.

Крім того, очікується, що 20 січня може бути підвищено величину облікової ставки НБУ з нинішніх 9% річних.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉