Facebook Pixel

У січні гривня падатиме, а нафта дорожчатиме

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Новинне тло поточного тижня сконцентровано навколо даних щодо COVID і поширення пандемії у світі, статистичних даних зі США, коментарів щодо прибутковості казначейських облігацій на тлі майбутніх змін монетарної політики, зростання цін на нафту, що погіршує енергетичну кризу у світі та чинить більший тиск на населення різних країн через інфляційні очікування.

У Китаї через збільшення впливу оmicron у січні підвищили ставку, що підтверджує серйозність ситуації та настрої владних еліт у монетарній політиці.

Для української гривні з-поміж перерахованого вище побічно важливі всі новини, але пріоритет зберігається за даними щодо політичних відносин із Росією, оскільки ескалація конфлікту в будь-який момент здатна спровокувати падіння національної валюти до рівня 30 — 40 гривень за долар США. Ми не робимо прогнозу падіння гривні, адже політичний чинник є надто великою невизначеністю й немає гарантій, що ситуація станеться. Середній діапазон коливання курсу продажу долара США в Україні очікуємо в межах 27,7 — 28 гривень.

У світі нафта марки Brent від початку тижня торгувалася поблизу найвищого внутрішньоденного рівня з 2014 року. Причина в тому, що ринок посилився, а побоювання щодо впливу omicron були змішані. Ф'ючерси в Лондоні тримаються на рівні майже $86 за барель після четвертого тижневого зростання в п'ятницю, водночас зростання стримується ознаками уповільнення економічного зростання в Китаї. Зазначимо, що високі ціни є виправданими і ф'ючерси можуть зрости ще більше. Структура ринку нафти зміцнилася в бичачій беквордації, що вказує на дефіцит пропозиції. Цільовою точкою зростання буде рівень $98 — 100 за барель Brent.

Прибутковість казначейських облігацій у США швидко зростає, оскільки зростають очікування інвесторів щодо того, що Федеральна резервна система підвищить відсоткові ставки в березні та продовжить подальші кроки впродовж року. Прибутковість 10-річних казначейських облігацій США зросла майже на 30 базисних пунктів із кінця 2021 року, оскільки учасники ринку починають підвищувати ставки раніше і швидшими темпами, а спекуляції щодо підвищення цін на 50 базисних пунктів у березні стають предметом обговорення.

З-поміж статистичних даних цього тижня увагу варто сфокусувати на щомісячному огляді ОПЕК щодо ринку нафти, фінансових результатах Goldman Sachs за четвертий квартал і рішенні щодо ставки Банку Японії. Протокол грудневого засідання ЄЦБ сукупно з даними інфляції однозначно збільшать волатильність євро у світі, але не змінять тренд коливання в рамках 1,13 — 1,157 щодо долара.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора