Facebook Pixel

Уряд не хоче підвищувати розмір гарантій за вкладами

Фото: Delo.ua

Фото: Delo.ua

Кабмін на засіданні 24 лютого може розглянути законопроєкт, який передбачає входження Ощадбанку до складу учасників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Про законопроєкт повідомило агентство «РБК-Україна».

Зараз усі вклади в Ощадбанку, незалежно від їхнього розміру, на 100% гарантовані державою. Якщо банк стане учасником ФГВФО, то розмір компенсації не перевищуватиме 200 тис. грн, як і в інших банках. Про необхідність ліквідації особливого становища Ощадбанку на ринку депозитів йдеться давно. Цього також вимагають усі міжнародні фінансові інститути.

У законопроєкті йдеться і про те, що розмір гарантованого відшкодування ФГВФО для клієнтів усіх банків не підвищуватиметься.

Telegram Logo

Контекст. Питання щодо підвищення гарантованої суми відшкодування активно обговорюється останні два роки. Головною перешкодою для цього виступають борги самого ФГВФО, який після банкопаду 2014-2016 років має повернути державі приблизно 100 млрд грн.

У вересні минулого року Рада з фінансової стабільності, до якої входять керівники Нацбанку, Мінфіну, Нацкомфінпослуг і ФГВФО, повідомляла про те, що досягнуто домовленостей у питаннях реструктуризації боргів Фонду гарантування, що відкриває шлях до підвищення гарантованої суми до 600 тис. грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини