Facebook Pixel

Чиновники знайшли спосіб потроїти гарантію депозитів

Фото: Нацбанк

Фото: Нацбанк

Рада з фінансової стабільності на своєму засіданні затвердила механізм реструктуризації боргів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Це дозволить підвищити суму гарантованих державою вкладів з 200 тис. грн до 600 тис. грн.

Як повідомили в пресслужбі Національного банку, згідно зі сценарієм, який підтримала Рада, перейти до підвищення суми можна буде після того, як відбудеться реструктуризація боргових зобов'язань Фонду. Ба більше, для імплементації цієї рекомендації потрібно внести відповідні зміни до законодавства країни.

У Нацбанку зазначають, що станом на 7 вересня заборгованість Фонду за номіналом векселів перед урядом склала понад 48 млрд грн з відсотками. Їх потрібно погасити до 2031 року.

Telegram Logo
Quote«Після значних виплат вкладникам у 2015-2017 роках Фонд гарантування змушений направляти на погашення цих боргів наявні кошти, які повинні забезпечувати стабільність системи гарантування вкладів», — пояснили в регуляторі.

Варто зазначити, що відсотки за векселями Фонд виплачуватиме за гроші, які стягуватимуться з ексвласників фінустанов і пов'язаних з ними осіб, а також за гроші, які надходитимуть до Фонду за виданими ним кредитами на виплату гарантованих сум.

Щодо заборгованості в частині номіналу векселів, то її виплачуватимуть завдяки спрямуванню накопичених надлишкових коштів Фонду гарантування, розмір яких є більшим, ніж потрібно Фонду для того, щоб виконувати свої функції, та становлять не менш як 2,5% усієї гарантованої суми вкладів.

Контекст. Сьогодні гарантована сума вкладів в Україні становить 200 тис. грн. Рік тому Фонд гарантування повідомляв, що планує збільшити цю суму до 2027 року. Зокрема, йдеться про 100 тис. євро у гривневому еквіваленті.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини