Британська компанія Unilever, лідер ринку споживчих товарів, дотримуватиметься російського закону про військовий обов’язок і готова до мобілізації співробітників у рф.
Так компанія відповіла на запит коаліції B4Ukraine, яка закликає західні компанії припинити роботу в росії, пише BBC.
Unilever заявила, що «категорично засуджує війну в Україні як жорстокий, безглуздий акт росії». Проте вона несе відповідальність за 3 тис. своїх російських працівників і дотримується «глобальних принципів, включно з безпекою та благополуччям наших співробітників».
Британська фірма, яка виробляє чи не пів сотні брендів товарів (від AXE та Dove до Knorr, Lipton і Hellmann`s, а також морозиво Klondike та Magnum), заявила, що їй «відомо про закон, який вимагає від будь-якої компанії, що працює в росії, дозволяти призов співробітників у разі їхнього виклику».
«Ми завжди дотримуємося всіх законів країн, де працюємо», — підкреслює Реджінальдо Екліссато, директор із комерційних операцій і ланцюга постачань Unilever.
Компанія не розголошує, чи її російські співробітники вже були мобілізовані.
У 2022 році компанія сплатила до бюджету рф 3,8 млрд рублів ($36 млн), що є аналогічною сумі, як і попереднього року.
Чи планує Unilever виходити з рф
Для таких компаній, як-от Unilever, що фізично присутні в країні, «вийти непросто», жаліються в компанії.
Наразі Unilever розглядає три основні варіанти для свого російського бізнесу:
- Закрити підприємство з приблизно 3 тис. працівників, 4 виробничими майданчиками та головним офісом. Компанія не виключає, що в такому варіанті влада рф може конфіскувати її активи, і додає, що не має «права залишити наших людей у росії».
- Продаж бізнесу – але в Unilever не змогли знайти рішення, «яке уникає потенційної подальшої вигоди для російської держави та яке захищає наших людей».
- Третій варіант — працювати далі «з суворими обмеженнями, які було запроваджено в березні 2022 року».
«Жоден із цих варіантів не є бажаним. Утім, ми віримо, що третій залишається найкращим, щоб уникнути ризику, що бізнес прямо чи опосередковано опиниться в руках російської влади, та захистити співробітників», – визнає Реджінальдо Екліссато.
У проєкті «Солідарність України», який є частиною B4Ukraine, відповідь Unilever назвали «приголомшливою».
«Одного дня ви виробляєте морозиво, а наступного — готуєтеся на передову. Не можна сказати, що Unilever не пропонує своїм співробітникам різноманітний досвід роботи. Якщо це захист працівників, я б не хотіла дізнатися, як виглядає заподіяння їм шкоди», — говорить активістка Валерія Вощевська.
Нагадаємо, що на початку липня НАЗК внесло корпорацію Unilever до переліку спонсорів війни.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист